Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Bundles category

Review rating

Product format

Key ingredient

Optrex

Optrex

As the UK’s number 1 eye care brand, Optrex has over 85 years of experience in helping you maintain your eye health. Dry or Tired Eyes – get instant relief with our drops or up to 4 hours relief with our Actimist spray, great for tired, dry, gritty or sore eyes. Hayfever or Allergy Eyes – take control and help relieve itchy and watery eyes this Hayfever season. Irritated Eyes – we have drops and washes to help tired, uncomfortable or irritated eyes. They can wash, soothe and cleanse. Always read the instructions.
14 products found
Items per page 60
Sort by

Optrex Moisturising Eye Drop Dry Eyes

4
    Original price £5.75 each £575.00 per 1l

Optrex ActiMist Double Action Spray Dry Irritated Eyes 10ml

18
    Original price £13.89 each £1389.00 per 1l

Optrex Dazzling Eye Drops Dull Eyes

23
    Original price £5.79 each £579.00 per 1l

Optrex Multi Action Eye Wash 300Ml

6
    Original price £7.49 each £24.97 per 1l

Optrex Multi Action Eye Wash 100Ml

1
    Original price £5.39 each £53.90 per 1l

Optrex ActiMist Double Action Spray Itchy Watery Eyes 10ml

9
    Original price £13.75 each £13.75 per 10ml

Optrex Double Action Rehydrating Eye Drop Dry Eyes

1
    Original price £11.49 each £1149.00 per 1l

Optrex Itchy Eye Bundle

    Original price £19.64 each

2 X Optrex Actimist Dry And Irritated Eye Spray 10Ml Bundle

    Original price £27.78 each

Optrex Hayfever Relief Eye Drops Itchy Eyes 2% w/v 10ml

4
    Original price £6.25 each £625.00 per 1l

Optrex Soothing Drops Itchy Eyes Pollen Allergy Relief 10ml

12
    Original price £5.89 each £589.00 per 1l

Optrex Refreshing Eye Drops For Tired Eyes Revitalises 10ml

19
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £6.09 each £609.00 per 1l
Available in Stores only
1-14 of 14 products