Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

On promotion

Review rating

Paraben free

Oil free

Product format

Range name

Pharmacy Medicines

Pharmacy Medicines

Pharmacy Only Medicines, also referred to as 'P-Meds' are a group of medicines that can only be sold from a registered pharmacy by a pharmacist or a person acting under the supervision of a pharmacist. From acne treatment, pain relief, hay fever tablets to emergency contraceptives. All Superdrug online pharmacy orders are reviewed by a qualified pharmacist before dispatch.

183 products found
Items per page 60
Sort by

Emla 5% Cream 30g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £27.99 each £933.00 per 1kg

Emla Cream 5g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.49 each £1298.00 per 1kg

Acnecide 5% Wash Gel 100g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £16.49 each £164.90 per 1kg
Available in Stores only

Canesten 1% Anti Fungal Cream 20g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.55 each £327.50 per 1kg

Cetraben Cream - 500g

1
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £13.89 each £27.78 per 1kg

Doublebase Gel 500g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £11.99 each £23.98 per 1kg

Eumovate Cream - 15g

Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £14.49 each £966.00 per 1kg