Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

On promotion

Review rating

Marketplace product

Hair type

Promotions

Fragrance scent

Product format

Age

Hair Perfume

Hair Perfume

If you’ve ever fallen in love with a fragrance, the betting is you’ve sprayed it everywhere you could possibly think of, including in your hair. Hair is great for holding and releasing fragrance and will give off pleasant aromas whenever a breeze flows through it, however, spraying traditional perfume on your hair is actually really bad, and because of the alcohols contained within these, can be really drying on your locks.


That is why hair perfume is having a massive moment rn, as these perfumes specifically designed for your mane will help to care for your hair; not only protect it against heat damage, or UV damage, but also helping to hold your style and as well as give your hair added vitamins, these hair mist perfumes will continue to give off sweet scents whilst protecting your strands, because who hasn’t wished their shampoo scent would stick with them longer whilst continuing to protect and strengthen their hair?


The best bit about hair fragrance is that you can quickly spritz and mist your hair after styling, without having to worry about ruining your perfectly bouncy ‘do, or they are great for being used on the go, so you can have hair that has never looked or smelt so good, wherever.

14 products found
Items per page 60
Sort by

Rosemary Hair Oil Co Hair Rose Hydrating Parfum 200ml

0
    Original price £14.99 each £74.95 per 1l

Aquolina Pink Sugar Hair Perfume 100ml

0
    Original price £11.16 each £111.60 per 1l

anillO Shower Time Parfum Mist (100ml)

0
    Original price £27.00 each £270.00 per 1l

narka Core Rebuild Creamy Veil Hair Mist - #Sunset Honey (80ml)

0
    Original price £18.00 each £225.00 per 1l

Givenchy L'Interdit Hair Mist 35ml

6
    Discounted price £32.26 each   Original price was £49.00 £49.00 £921.71 per 1l

anillO Neroli Wood Glow Hair Mist (70ml)

0
    Original price £16.00 each £228.57 per 1l

Givenchy Irresistible Hair Mist 35ml

0
    Discounted price £32.59 each   Original price was £49.00 £49.00 £931.14 per 1l

Arabian Oud Perfume Musk Rose Hair Mist 50ml

0
Save 30% OFF Selected Fragrances.
Learn More
    Discounted price £42.00 each   Original price was £60.00 £60.00 £840.00 per 1l

anillO Black Tea Nourishing Cream Hair Mist (70ml)

0
    Original price £16.00 each £228.57 per 1l

Amuse Hair Perfume Mist - #After Shower (30ml)

0
    Original price £22.00 each £733.33 per 1l

Arabian Oud Perfume Rosewood Hair Mist 50ml

0
Save 30% OFF Selected Fragrances.
Learn More
    Discounted price £45.50 each   Original price was £65.00 £65.00 £910.00 per 1l

Amuse Hair Perfume Mist - #Rose Powder (30ml)

0
    Original price £22.00 each £733.33 per 1l

anillO Patchouli Garden Damage Repair Cream Hair Mist (70ml)

0
    Original price £16.00 each £228.57 per 1l

Xerjoff Casamorati 1888 Gran Ballo Hair Mist 30ml

0
    Discounted price £43.39 each   Original price was £70.00 £70.00 £1446.33 per 1l

1-14 of 14 products