Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

Organic

Vegan

Bundles category

On promotion

Review rating

Paraben free

Allergen free

Range name

Teeth Whitening Toothpaste

Teeth Whitening Toothpaste

You brush your teeth every day and have a super healthy mouth, so why are your teeth not sparkling white? Over time, teeth can become stained from certain food and drinks which can lead to discolouration, and can be difficult to brush away; however, teeth whitening toothpaste is a great solution. 


Whitening toothpaste is a great way to make teeth brighter as they contain ingredients such as fluorides, which lifts away dirt and stains, revealing whiter teeth. For the best teeth whitening toothpaste, shop our hand-picked selection, recommended by dentists. If you’re still after a whiter smile and want to try the latest trend, shop our charcoal toothpaste, which contains activated charcoal which is proven to lift away surface stains.

83 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug ProCare Purple Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
160
Members Only! Now £5 on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £5.00 each £66.67 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Superdrug Pro Care Sensitive Whitening Toothpaste

Options: + 2 sizes
115
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £1.00   Original price £2.00 each £26.67 per 1l
Member Price     £1.00 £13.34 per 1l
 

Oral-B 3D White Advanced Luxe Glamorous White Toothpaste 75ml

58
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Euthymol Whitening Purple Toothpaste

0
    Original price £7.99 each £7.99 per 1l

Oral-B 3D White Luxe Perfection Whitening Toothpaste 75ml

769
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Colgate Advanced White Whitening Toothpaste 125ml

617
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £23.92 per 1l

Superdrug Coconut Whitening Toothpaste 75ml

70
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £4.00 each £53.33 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Superdrug Whitening Charcoal Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
249
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Original price £4.00 each £53.33 per 1l

Colgate Total Deep Clean Toothpaste 125ml

590
1/2 price on selected Colgate
Learn More
  £4.24   Original price £8.49 each £67.92 per 1l
Member Price     £4.24 £33.92 per 1l
 

Oral-B Intensive Whitening Radiant White Toothpaste 75ml

25
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £9.99   Original price £19.99 each £266.53 per 1l
Member Price     £9.99 £133.20 per 1l
 

Oral-B Intensive Whitening Bright Brilliance Toothpaste 75ml

18
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £19.99 £19.99 £133.20 per 1l

Superdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25ml

Options: + 2 sizes
115
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Marvis Whitening Mint Toothpaste 85ml

5
    Original price £8.99 each £70.23 per 1kg

Colgate Max White Bye Bye Stains Whitening Toothpaste 75ml

120
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Colgate Max White Optic Toothpaste 20ml

1863
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.60 each £80.00 per 1l

Euthymol Whitening Toothpaste 75Ml

32
    Original price £3.49 each £46.53 per 1l

Colgate Max White Luminous Whitening Toothpaste 75ml

302
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Oral-B Express Whitening Glossy White Toothpaste 75ml

1020
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £133.20 per 1l
Member Price     £4.99 £66.54 per 1l
 

Colgate Max White Ultra+ Enamel Whitening Toothpaste 75ml

58
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £15.99 £15.99 £106.53 per 1l

Colgate Overnight Teeth Whitening Serum

500
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £20.99 each £20.99 each

Marvis Smokers Whitening Toothpaste 85Ml

0
    Original price £8.99 each £70.23 per 1kg

Colgate Max White Ultimate Radiance Toothpaste 75ml

859
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £23.99 each £319.87 per 1l

Colgate Max White Optic Whitening Toothpaste 75ml

1863
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Colgate Max Ultra Active Foam Whitening Toothpaste 75Ml

641
Only! £5 on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £5.00 each   Original price was £9.99 £9.99 £66.67 per 1l

Superdrug Charcoal Gum Health Toothpaste 75ml

6
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £4.00 each £53.33 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Colgate Max White Ultra+ Sensitive Whitening Toothpaste 75ml

65
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £15.99 £15.99 £106.53 per 1l

Superdrug ProCare Instant Whitening Toothpaste 75ml

17
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £4.00 each £53.33 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Oral-B 3D White Advanced Express Whitening Fresh Glow Toothpaste 75ml

1020
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £133.20 per 1l
Member Price     £4.99 £66.54 per 1l
 

Colgate Max Ultra Fresh Pearls Whitening Toothpaste 75Ml

500
Only! £5 on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £5.00 each   Original price was £9.99 £9.99 £66.67 per 1l

Oral-B 3D White Arctic Fresh Whitening Toothpaste 75ml

769
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £2.49   Original price £4.99 each £66.53 per 1l
Member Price     £2.49 £33.20 per 1l
 

Superdrug ProCare Purple Toothpaste 25ml

Options: + 2 sizes
160
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Oral-B 3D White Vitalizing Fresh Whitening Toothpaste 75ml

23
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £2.49   Original price £4.99 each £66.53 per 1l
Member Price     £2.49 £33.20 per 1l
 

Arm & Hammer Advance White Pro Toothpaste 75ml

159
    Original price £3.49 each £46.53 per 1l

Colgate Max White Whitening Crystals Toothpaste 75ml

282
2 for £5 on selected Colgate
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Colgate Max White One Whitening Toothpaste 75ml

1863
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Colgate Max White Charcoal Whitening Toothpaste 75ml

281
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Pearl Drops Flawless White 75ml

175
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Arm & Hammer Charcoal White Pro Baking Soda Toothpaste 75ml

255
    Original price £3.49 each £46.53 per 1l

Arm & Hammer Sensitive Pro Baking Soda Toothpaste 75ml

150
    Original price £3.49 each £46.53 per 1l

Pearl Drops Luminous Bright White Toothpolish 75ml

197
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Oral-B Complete Extra White Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
27
    Original price £2.99 each £39.87 per 1l

Sensodyne Clinical White Enamel StrengthToothpaste, 75Ml

451
    Original price £11.99 each £159.87 per 1l

Oral-B Pro Expert Healthy Whitening Toothpaste 75ml

13
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.49 each   Original price was £4.99 £4.99 £33.20 per 1l

Whites Beaconsfield Veneer & Composite Whitening Polish

3
    Original price £14.99 each £199.87 per 1l

Colgate Advanced White Whitening Toothpaste 75ml

617
2 for £5 on selected Colgate
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Swissdent Extreme Whitening Toothpaste for Stained Teeth

1
    Original price £11.00 each £220.00 per 1l

Superdrug Charcoal Whitening Toothpowder 50g

3
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £4.00   Original price £8.00 each £160.00 per 1kg
Member Price     £4.00 £80.00 per 1kg
 

Superdrug Charcoal Toothpaste 25ml

Options: + 2 sizes
249
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Oral-B 3D White Advanced Luxe Perfection 15Ml

7
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.60 each £106.67 per 1l

DR.DENT Hydroxyapatite Toothpaste Tablets - 90 Tablets

0
    Discounted price £15.99 each   Original price was £19.99 £19.99 17.77p per 1tb

DR.DENT Day & Night Whitening Toothpaste 2 x 65g

0
    Original price £12.47 each £95.92 per 1kg

Sensodyne Clinical White Enamel Strength Toothpaste 2x75ml

    Original price £23.98 each

Sensodyne Clinical White Stain Protector Toothpaste 2x75ml

    Original price £23.98 each

Sensodyne Sensitivity & Gum Whitening Toothpaste 3x75 ml

    Original price £17.97 each

Polished London White Pro Toothpaste 75ml

0
    Original price £14.99 each £199.87 per 1l

Ziaja Mintperfect Active Remineralising Toothpaste 75ml

0
    Original price £4.29 each £57.20 per 1l

FrezyDerm Instant Teeth Whitening Blue Toothpaste 75ml

0
    Original price £11.93 each £159.07 per 1l

Whites Beaconsfield Veneer & Composite Whitening Toothpaste - Mint

1
    Original price £14.99 each £199.87 per 1l

ECODENTA Certified Organic Passion Fruit Toothpaste with Enzymes 75ml

0
    Original price £6.36 each £84.80 per 1l

ECODENTA Cert. Org. Anti-Plaque Toothpaste with Coconut Oil 75ml

0
    Original price £6.36 each £84.80 per 1l