Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Vegan

On promotion

Review rating

Paraben free

Promotions

Fluoride Toothpaste

Fluoride Toothpaste

What is Fluoride? Fluoride is a naturally occurring ingredient which can be found in many off the shelf toothpastes as it helps prevent tooth decay by strengthening tooth enamel. Regular use of fluoride toothpaste can help protect tooth enamel, repair weakened tooth enamel and reverse early signs of tooth decay. High fluoride toothpastes can not only protect your teeth from decay, but many have other great dental properties too such as whitening, gum health and fresh breath.

25 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Pro Care Sensitive Whitening Toothpaste

Options: + 2 sizes
115
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Original price £0.95 each £12.67 per 1l

Oral-B 3D White Advanced Luxe Glamorous White Toothpaste 75ml

58
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Oral-B 3D White Luxe Perfection Whitening Toothpaste 75ml

769
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Superdrug Procare Whitening Toothpaste

36
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Original price £0.95 each £12.67 per 1l

Oral-B Pro Expert Professional Protection Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
5627
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.49 each   Original price was £4.99 £4.99 £33.20 per 1l

Colgate Max Fresh Cooling Crystals Toothpaste 20ml Travel

Options: + 2 sizes
763
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.50 each £75.00 per 1l

Corsodyl Complete Protection Extra Fresh Toothpaste 75ml

377
2 for £7 on selected Corsodyl
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Superdrug Whitening Charcoal Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
249
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £4.00 each £53.33 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Superdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25ml

Options: + 2 sizes
115
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Colgate Max White Optic Toothpaste 20ml

1863
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.60 each £80.00 per 1l

Oral-B 3D White Vitalizing Fresh Whitening Toothpaste 75ml

23
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £2.49   Original price £4.99 each £66.53 per 1l
Member Price     £2.49 £33.20 per 1l
 

Colgate Max White Whitening Crystals Toothpaste 75ml

282
2 for £5 on selected Colgate
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Oral-B 3D White Arctic Fresh Whitening Toothpaste 75ml

769
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £2.49   Original price £4.99 each £66.53 per 1l
Member Price     £2.49 £33.20 per 1l
 

Pearl Drops Flawless White 75ml

178
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Sensodyne Sensitivity & Gum Whitening Toothpaste 75 ml

359
    Original price £5.99 each £79.87 per 1l

Colgate Cavity Protection Regular Flavour Toothpaste 75ml

854
    Original price £1.49 each £19.87 per 1l

Aquafresh Kids Toothpaste, Little Teeth 3-5 Years 75ml

44
Save 20% on selected Aquafresh
Learn More
    Discounted price £1.74 each   Original price was £2.19 £2.19 £23.20 per 1l

Colgate Max Fresh Cooling Crystals Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
763
2 for £5 on selected Colgate
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Aquafresh Kids Toothpaste Big Teeth 6-8 Years 75ml

41
Save 20% on selected Aquafresh
Learn More
    Discounted price £1.74 each   Original price was £2.19 £2.19 £23.20 per 1l

Oral-B Complete Ultimate Fresh Toothpaste 75ml

20
    Original price £2.99 each £39.87 per 1l

Aquafresh Fresh and Minty Toothpaste 75 ml

8
    Original price £1.99 each £26.53 per 1l

Oral-B Complete Extra White Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
27
    Original price £2.99 each £39.87 per 1l

Superdrug Charcoal Toothpaste 25ml

Options: + 2 sizes
249
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Colgate Advanced White Whitening Toothpaste 75ml

617
2 for £5 on selected Colgate
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Aquafresh Baby Toothpaste, Milk Teeth 0-2 Years, 50ml

0
    Original price £1.75 each £35.00 per 1l

1-25 of 25 products