Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Bundles category

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Range name

Toothpaste

Toothpaste

For a healthy, fresh smile look no further than our range of toothpastes and dental care from a range of highly recommended brands.Right here you will find the best whitening toothpastes for a sparkling smile, fluoride toothpastes for added protection, vegan formulas and toothpastes specially formulated for sensitive teeth and those suffering from gum disease. Whatever your dental needs, you’ll find the right formula in our extensive collection.

220 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Pro Care Sensitive Whitening Toothpaste

Options: + 2 sizes
115
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Superdrug ProCare Total Clean Toothpaste 125ml

45
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.20 each   Original price was £2.50 £2.50 £9.60 per 1l

Superdrug Procare Sensitive Toothpaste 75ml

59
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Superdrug ProCare Enamel Protect Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
34
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.45 each   Original price was £3.00 £3.00 £19.33 per 1l

Superdrug Charcoal Gum Health Toothpaste 75ml

6
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Superdrug Coconut Whitening Toothpaste 75ml

70
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Superdrug Procare Whitening Toothpaste

36
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Pro Care Gum Care Toothpaste 75ml

22
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Superdrug Whitening Charcoal Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
249
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Superdrug ProCare Instant Whitening Toothpaste 75ml

17
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.95 each   Original price was £4.00 £4.00 £26.00 per 1l

Colgate Max Fresh Toothpaste with Cooling Crystals 125ml

763
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £23.92 per 1l

Superdrug ProCare Purple Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
160
Members Only! Now £5 on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £5.00 each £66.67 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

Superdrug Sensitive Charcoal Toothpaste 75ml

40
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

HiSmile Blue Raspberry Toothpaste

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

HiSmile Grape Bubblegum Toothpaste

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

HiSmile Watermelon Toothpaste

1
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

Colgate Total Original Toothpaste 125ml

3891
2 for £8 on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £55.92 per 1l

Oral-B Enamel Strength & Whitening Toothpaste 75Ml

426
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £9.99   Original price £19.99 each £266.53 per 1l
Member Price     £9.99 £133.20 per 1l
 

Colgate Total Teeth Whitening Toothpaste 125ml

128
2 for £8 on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £55.92 per 1l

Oral-B 3D White Advanced Luxe Glamorous White Toothpaste 75ml

58
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Oral-B Pro Expert Professional Protection Toothpaste 125ml

Options: + 2 sizes
5627
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £3.49   Original price £6.99 each £55.92 per 1l
Member Price     £3.49 £27.92 per 1l
 

Oral-B Express Whitening Glossy White Toothpaste 75ml

1020
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £133.20 per 1l
Member Price     £4.99 £66.54 per 1l
 

ProCare Pineapple Toothpaste 75ml

87
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

HiSmile Strawberry Toothpaste

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

Sensodyne Pronamel Gentle Whitening Toothpaste 75ml

69
2 for £6 on selected Sensodyne
Learn More
    Original price £5.49 each £73.20 per 1l

Euthymol Whitening Purple Toothpaste

0
    Original price £7.99 each £7.99 per 1l

Corsodyl Intensive Gum Repair Toothpaste Intense Clean 75ml

79
Members Only! Save 1/3 on selected Corsodyl
Learn More
  £4.99   Original price £7.49 each £99.87 per 1l
Member Price     £4.99 £66.54 per 1l
 

Colgate Total Deep Clean Toothpaste 125ml

590
1/2 price on selected Colgate
Learn More
  £4.24   Original price £8.49 each £67.92 per 1l
Member Price     £4.24 £33.92 per 1l
 

Oral-B Advanced Plaque Control Toothpaste 75ml

72
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £3.49   Original price £6.99 each £93.20 per 1l
Member Price     £3.49 £46.54 per 1l
 

Colgate Advanced White Whitening Toothpaste 125ml

617
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £23.92 per 1l

HiSmile Tooth Armour - Toothpaste Serum

1
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £9.99   Original price £14.99 each £14.99 per 1l
Member Price     £9.99 £9.99 per 1l
 

Sensodyne Pronamel Daily Protection Toothpaste 75ml

79
2 for £6 on selected Sensodyne
Learn More
    Original price £5.49 each £73.20 per 1l

Oral-B 3D White Luxe Perfection Whitening Toothpaste 75ml

769
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Colgate Total Original 75Ml Toothpaste

3891
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.49 each   Original price was £4.99 £4.99 £33.20 per 1l

Sensodyne Repair & Protect Deep Repair Whitening 75ml

83
Save 1/3 on selected Sensodyne
Learn More
    Discounted price £4.00 each   Original price was £6.99 £6.99 £53.33 per 1l

Oral-B Intensive Whitening Radiant White Toothpaste 75ml

25
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £9.99   Original price £19.99 each £266.53 per 1l
Member Price     £9.99 £133.20 per 1l
 

Oral-B Pro Expert Professional Protection Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
5627
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £2.49 each   Original price was £4.99 £4.99 £33.20 per 1l

Corsodyl Complete Protection Extra Fresh Toothpaste 75ml

377
2 for £7 on selected Corsodyl
Learn More
    Original price £4.99 each £66.53 per 1l

Sensodyne Rapid Relief Original Sensitive Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
140
2 for £7 on selected Corsodyl
Learn More
    Original price £5.29 each £70.53 per 1l

Colgate Max White Bye Bye Stains Whitening Toothpaste 75ml

120
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Oral-B Intensive Whitening Bright Brilliance Toothpaste 75ml

18
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £19.99 £19.99 £133.20 per 1l

Euthymol Whitening Toothpaste 75Ml

32
    Original price £3.49 each £46.53 per 1l

Marvis Whitening Mint Toothpaste 85ml

5
    Original price £8.99 each £70.23 per 1kg

Colgate Total Plaque Pro-Release Fresh Mint Toothpaste 75ml

78
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

HiSmile Miffy Sweet Apple Toothpaste

2
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £7.32   Original price £10.99 each £183.17 per 1kg
Member Price     £7.32 £122.00 per 1kg
 

Colgate Max White Ultimate Renewal Whitening Toothpaste 75Ml

577
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £23.99 each £319.87 per 1l

Colgate Max White Luminous Whitening Toothpaste 75ml

303
Buy 1 get 1 free on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £93.20 per 1l

Colgate Sensitive Instant Multi Protect Toothpaste 75Ml

Options: + 2 sizes
2255
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Colgate Max White Ultra+ Enamel Whitening Toothpaste 75ml

58
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £15.99 £15.99 £106.53 per 1l

Colgate Total Fresh Mint Toothpaste 125ml

66
2 for £8 on selected Colgate
Learn More
    Original price £6.99 each £55.92 per 1l

Colgate Total Gum + Sensitivity 100ml

68
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £3.49 each   Original price was £6.99 £6.99 £34.90 per 1l

Colgate Max Fresh Cooling Crystals Toothpaste 20ml Travel

Options: + 2 sizes
763
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.50 each £75.00 per 1l

Sensodyne Clinical Repair Deep Clean Sensitive Toothpaste

3
    Original price £11.99 each £159.87 per 1l

Aquafresh Kids Splash Toothpaste 3-8 years 75ml

47
Save 20% on selected Aquafresh
Learn More
    Discounted price £1.59 each   Original price was £2.00 £2.00 £21.20 per 1l

Colgate Triple Action Toothpaste 75ml

180
    Original price £1.25 each £16.67 per 1l

Hismile V34 Colour Corrector Serum 30ML

122
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £12.65   Original price £18.99 each £633.00 per 1l
Member Price     £12.65 £421.67 per 1l
 

Marvis Smokers Whitening Toothpaste 85Ml

0
    Original price £8.99 each £70.23 per 1kg

Euthymol Toothpaste 75ml

97
    Original price £2.99 each £39.87 per 1l

Colgate Max White Optic Toothpaste 20ml

1863
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.60 each £80.00 per 1l

Colgate Sensitive Relief  Enamel Strength Toothpaste 75ml

2255
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l