Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

On promotion

Review rating

Marketplace product

Skin type

Cruelty free

Paraben free

Product format

Fragrance scent

Promotions

Soap

Soap

Ohhh the humble bar soap. Although they can be slippery suckers at times, the soap bar has been around for generations, keeping us all clean in our time of need and is a bathing basic for cleansing your body and hands. But these bars aren’t just for cleansing your skin, oh no. These body and hand soaps nourish and moisturise your skin leaving it, super soft, with bars containing ingredient such as shea butter to help condition your skin, cream to moisturise and argan oil to help exfoliate and keep your skin feeling smooth. And for that extra clean feel, try our antibacterial soap which kills up to 99.9% of germs and bacteria.

286 products found
Items per page 60
Sort by

Daise Jelly Soap Whippy 100 G

1
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £1.99 each   Original price was £2.99 £2.99 £19.90 per 1kg

Daise Jelly Soap Froyo 100 G

3
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £1.99 each   Original price was £2.99 £2.99 £19.90 per 1kg

Dove Original Moisturising Soap Cream Beauty Bar 6x 90 g

Options: + 3 sizes
131
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £4.49 each £8.31 per 1kg

Dove Bar Soap Dragon Fruit 90G 6 Pack

1
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £4.49 each £8.31 per 1kg

Dove Pampering Soap Shea Butter & Vanilla Beauty Bar 2x 90 g

19
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £1.99 each £22.11 per 1kg

Superdrug Extracts Shea Twin Pack Soap Bars

4
Everyday Low Price on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £1.49 each £7.45 per 1kg

Superdrug Soap Box

3
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £2.00 each £2.00 each

Imperial Leather Original Bar Soap 90g 4 pack

11
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £2.25 each £6.25 per 1kg

Dove Pink Beauty Bar 6x 90 g

Options: + 2 sizes
26
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £4.49 each £8.31 per 1kg

Dove Original Moisturising Soap Cream Beauty Bar 2x 90 g

Options: + 3 sizes
131
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £1.99 each £11.06 per 1kg

Simple Bar Soap 100G 4 Pack

0
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £2.49 each £6.23 per 1kg
Available in Stores only

Dettol Original Antibacterial Hand Soap Bar 2 X 100g

66
    Original price £2.49 each £12.45 per 1kg

Imperial Leather Gentle Bar Soap 90g 4 pack

8
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £2.25 each £6.25 per 1kg

Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

Options: + 2 sizes
26
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £1.99 each £11.06 per 1kg

Wet Ones Be Cute Biodegradable Anti Bac Wipes

1
    Original price £1.29 each 11p each

Kids Stuff Pink Crazy Foaming Soap

5
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £1.99 each £9.95 per 1l
Available in Stores only

Dove Original Moisturising Soap Cream Beauty Bar 4x 90 g

Options: + 3 sizes
131
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £3.49 each £9.69 per 1kg

Kids Stuff Blue Crazy Foaming Soap

3
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £1.99 each £9.95 per 1l
Available in Stores only

Pear Transparent Bar Soap with Lemon Flower Extracts 125g

32
    Original price £1.85 each £14.80 per 1kg

Pears Germ Shield soap bar 125g

42
    Original price £1.85 each £14.80 per 1kg

Wet Ones Antibacterial Biodegradable Hand Wipes x12

9
Only! £1 on selected Wet Ones
Learn More
    Discounted price £1.00 each   Original price was £1.29 £1.29 8p each

Wrights Traditional Soap 100G

14
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
    Original price £0.79 each £7.90 per 1kg

Pears Transparent Soap 125g

39
    Original price £1.85 each £14.80 per 1kg

Sanex Dermo Sensitive Skin Hypoallergenic Bar Soap 2 x 90g

75
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £1.49 each £8.28 per 1kg
Available in Stores only

Friendly Soap Aloe Vera Soap 6 x 95g

0
    Original price £19.25 each £33.77 per 1kg

Malki Dead Sea - Natural Mineral Soap 90g

0
    Original price £8.95 each £99.44 per 1kg

Simple Pure Soap 100g x2

11
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £1.19 each £5.95 per 1kg
Available in Stores only

Sassy Scents Apple Crunch Whipped Soap 115g

0
    Original price £12.99 each £112.96 per 1kg

Sebamed Cleansing Bar 100g

0
    Original price £3.99 each £39.90 per 1kg

Yardley English Lavender Moisturising Soap Bar for Women 3x100g

1
    Original price £10.25 each £34.17 per 1kg

Scottish Fine Soaps Breathe Wrapped Soap 100 g

0
    Original price £6.95 each £69.50 per 1kg

Lucy Bee Organic Fragrance Free Soap Bar For Sensitive Skin 150g

0
    Original price £4.95 each £33.00 per 1kg

Dr Bronner Organic Rose Soap Bar - 140g

0
    Original price £8.95 each £63.93 per 1kg

Imperial Leather Oatmeal Bar Soap 120g

3
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £0.99 each £8.25 per 1kg
Available in Stores only

Douvall's Soap Saver

2
    Original price £3.50 each £3.50 each

Cidal Pink Grapefruit Soap 2x 100g

0
Everyday Low Price on selected Wash & Bathe
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £1.25 each £6.25 per 1kg
Available in Stores only

Imperial Leather Pomegranate & Sea Salt Bar Soap 120g

3
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £0.99 each £8.25 per 1kg
Available in Stores only

Saabuni Saffron Massaging Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £10.99 £10.99 £111.00 per 1kg

Saabuni Vetiver Massaging Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £10.99 £10.99 £111.00 per 1kg

Saabuni Turmeric Massaging Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £10.99 £10.99 £111.00 per 1kg

Dermz Healpsorin Soap 100g

18
    Original price £5.00 each £50.00 per 1kg

Saabuni Saffron Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Original price £9.99 each £111.00 per 1kg

Saabuni Aloe Vera Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Original price £9.99 each £111.00 per 1kg

Dr Bronner Organic Baby Mild Sugar Soap - 355ml

0
    Original price £17.75 each £50.00 per 1l

Bomb Cosmetics Shower Soap Scrub - Coco Glow

0
    Original price £10.49 each £104.90 per 1kg

Saabuni Vetiver Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Original price £9.99 each £111.00 per 1kg

The Bluebeards Revenge Soap Stack Gift Set

0
    Original price £14.99 each £14.99 each

Scottish Fine Soaps Whisky Rusty Nail Soap

0
    Original price £6.99 each £69.90 per 1kg

Paper Plane Leo Star Sign Soap 95g

0
    Original price £6.95 each £73.16 per 1kg

Paper Plane Sleep Bar Soap 95g

0
    Original price £6.95 each £73.16 per 1kg

Paper Plane Gemini Star Sign Soap 95g

0
    Original price £6.95 each £73.16 per 1kg

Scottish Fine Soaps Thank You for Being Awesome Soap

0
    Original price £6.99 each £69.90 per 1kg

Faith In Nature Coconut Soap 6 x 100g

0
    Original price £19.34 each £32.23 per 1kg

Yardley London Mini Luxury Soap Collection 3x50ml

0
    Original price £13.45 each £89.67 per 1l

Saabuni Turmeric Soap Bar 90g

0
Buy 3 Get 1 Free - Mix & Match
Learn More
Spend £50 on Saabuni Products, save £6
Learn More
    Original price £9.99 each £111.00 per 1kg

Fenjal Sensitive Cream Soap 100g

0
    Original price £4.30 each £43.00 per 1kg

Bubble Up You Are Berry Cute The Soft Suds Soap Bar 150g

0
    Discounted price £5.99 each   Original price was £10.00 £10.00 £39.93 per 1kg

Sebamed Cleansing Bar 150g

0
    Original price £4.99 each £33.27 per 1kg

Friendly Soap Travel Bar 6 x 95g

0
    Original price £19.25 each £33.77 per 1kg

Palmolive Naturals Moisture with Olive Bar Soap 4 Pack

90
Only! £2 on selected Palmolive
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £2.00 each   Original price was £2.25 £2.25 50p each
Available in Stores only