Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Organic

On promotion

Review rating

Marketplace product

Skin type

Allergen free

Age

Promotions

Concern

Paraben free

Scar Creams and Oils

Scar Creams and Oils

Are you on the lookout for an effective way to reduce the appearance of scars, stretch marks or blemishes? If so, take a look at our range of clinically proven scar creams and oils from a range of recommended brands. Each oil or cream will help your skin to heal, visibly reduce redness and add moisture back into the affected area.

12 products found
Items per page 60
Sort by

Bio-Oil Skincare Oil For Scars and Stretch Marks 125ml

298
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 25% on selected Bio Oil
Learn More
    Discounted price £13.49 each   Original price was £17.99 £17.99 £107.92 per 1l

Bio-Oil Skincare Oil For Scars and Stretch Marks 200ml

298
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £23.99 each £119.95 per 1l

Bio-Oil Skincare Oil For Scars and Stretch Marks 60ml

298
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £10.99 each £183.17 per 1l

GlowCocktail Collagen Serum 30ml+Foaming Cleanser 200ml

0
Buy 2, Get an Extra 15% Off – Auto-Applied at Checkout!
Learn More
    Discounted price £29.99 each   Original price was £95.00 £95.00 £29.99 each

White Lotus Sensitive Skin Scar Therapy Pack 1.0 mm

0
Save 15% On Selected White Lotus Beauty Products
Learn More
    Original price £92.00 each £92.00 each

Booby Tape Silicone Scar Patches, 6 x 20.5cm Reusable Patches

0
    Original price £17.99 each £17.99 each

Balmonds Scar & Stretch Mark Oil 50ml

0
    Original price £20.00 each £400.00 per 1l

Rio Rosa Mosqueta Oil 20ml

0
    Original price £13.99 each £699.50 per 1l

Dr Organic Vitamin E Scar & Stretch Mark Serum 50ml

3
    Original price £11.90 each £238.00 per 1l

Rio Rosa Mosqueta Oil 50ml

0
    Original price £26.99 each £539.80 per 1l

Rio Rosa Mosqueta Antioxidant Facial Oil

0
    Original price £28.99 each £966.33 per 1l

Organic Rosehip Oil

0
    Original price £24.99 each £833.00 per 1l

1-12 of 12 products