Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Sun protection factor

Promotions

On promotion

Review rating

E45

E45

Help manage your itchy or dry skin with the E45 range which includes hand cream, body lotion, itch-relief cream, eczema cream and more. E45 is clinically proven to treat dry skin.*

37 products found
Items per page 60
Sort by

E45 HydroCell Glow Body Serum Spray Vit C + Niacinamide 200ml

101
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £8.65 each   Original price was £12.99 £12.99 £43.25 per 1l

E45 HydroCell Smooth Body Lotion with Salicylic Acid BHA + PHA 250ml

103
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £7.32 each   Original price was £10.99 £10.99 £29.28 per 1l

E45 HydroCell Firm Body Lotion Gel Cream with Multi-Peptides 200ml

102
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £7.32 each   Original price was £10.99 £10.99 £36.60 per 1l

E45 Body Lotion for Very Dry & Sensitive Skin 500ml

63
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £10.49 each £20.98 per 1l

E45 Hydrating Face Serum for Dry & Sensitive Skin 30ml

255
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £11.92 each   Original price was £17.90 £17.90 £397.33 per 1l

E45 Moisturising Cream for Very Dry Skin, Eczema, 500g

Options: + 5 sizes
247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £11.95 each   Original price was £17.95 £17.95 £23.90 per 1l

E45 Daily Hydrating Body Lotion Spray for Dry Skin 400ml

59
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £4.86 each   Original price was £7.29 £7.29 £24.30 per 1l

E45 Daily Moisturiser Body Cream for Dry Skin - 400ml

111
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £5.85 each   Original price was £8.79 £8.79 £14.63 per 1l

E45 Face Daily Moisturiser SPF30 Dry & Sensitive Skin 50ml

34
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £9.32 each   Original price was £13.99 £13.99 £186.40 per 1l

E45 Moisturising Cream for Dry Skin 500g

Options: + 5 sizes
247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £15.99 each £31.98 per 1kg
Available in Stores only

E45 Moisturising Cream for Very Dry Skin, Eczema, 125g

Options: + 5 sizes
247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £4.86 each   Original price was £7.29 £7.29 £38.88 per 1kg

E45 Hydrating Foaming Face Wash Dry & Sensitive Skin 150ml

133
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £6.32 each   Original price was £9.49 £9.49 £42.13 per 1l

E45 Moisturiser Body Lotion for Long-Lasting Hydration 200ml

Options: + 3 sizes
134
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £3.66 each   Original price was £5.49 £5.49 £18.30 per 1l

E45 Itch Relief Cream for Eczema & Dry Skin Conditions 500g

Options: + 3 sizes
160
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £31.99 each £63.98 per 1kg
Available in Stores only

E45 Rich 24H Moisturising Body Cream for Very Dry Skin 400ml

50
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £10.99 each £27.48 per 1l

E45 Hydrating Face Moisturiser for Dry & Sensitive Skin 50ml

133
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £7.32 each   Original price was £10.99 £10.99 £146.40 per 1l

E45 Daily Moisturising Body Lotion for Dry Skin 400ml

160
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £4.66 each   Original price was £6.99 £6.99 £11.65 per 1l

E45 Moisturising Cream for Very Dry Skin, Eczema, 350g

Options: + 5 sizes
247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £12.99 each £37.11 per 1kg

E45 Dermatitis Cream for Inflamed & Irritated Skin 50ml

5
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £19.99 each £399.80 per 1l

E45 Dry Skin Relief Shower & Bath Oil 500Ml

45
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £12.99 each £25.98 per 1l

E45 Dry Scalp Shampoo for Dry & Itchy Scalps 200ml

54
    Original price £7.49 each £37.45 per 1l

E45 Emollient Shower Cream for Dry & Sensitive Skin 200ml

18
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.29 each £36.45 per 1l

E45 Itch Relief Cream for Eczema & Dry Skin Conditions 100g

Options: + 3 sizes
160
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £9.99 each £99.90 per 1kg

E45 Itch Relief Gel for Dry, Itchy & Irritated Skin 150ml

105
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £12.99 each £86.60 per 1l

E45 Moisturising Cream for Very Dry Skin, Eczema 50g

Options: + 5 sizes
247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £4.29 each £85.80 per 1kg

E45 Moisturiser Body Lotion for Long-Lasting Hydration 500ml

Options: + 3 sizes
134
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £10.99 each £21.98 per 1l

E45 Psoriaris Treatment Cream 50ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £19.99 each £399.80 per 1l

E45 Itch Relief Cream for Eczema & Dry Skin Conditions 50g

Options: + 3 sizes
160
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.29 each £125.80 per 1kg

E45 Intensive Barrier Repair Cream Dry Eczema Prone Skin 50g

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £10.99 each £219.80 per 1kg

E45 Rich 24H Moisturising Body Lotion Very Dry Skin 400ml

154
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

E45 Eczema Relief Cream for Eczema Prone Sensitive Skin 60g

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £19.99 each £333.17 per 1kg

E45 Dry Scalp Relief Shampoo 500Ml

46
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £12.99 each £25.98 per 1l
Available in Stores only

E45 Dry Skin Relief Body Wash 500ml

44
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £12.99 each £25.98 per 1l
Available in Stores only

E45 Moisturiser Body Lotion for Dry & Sensitive Skin 1L

Options: + 3 sizes
134
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £18.99 each £18.99 per 1l

E45 Itch Relief Coolmousse for Dry & Irritated Skin 150ml

100
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £12.99 each £86.60 per 1l

E45 Daily Hand Cream for Dry & Sensitive Hands 50ml

21
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £4.99 each £99.80 per 1l

Teen Skincare Starter Bundle

    Discounted price £13.64 each   Original price was £20.48 £20.48

1-37 of 37 products