Magnum Beauty International

Magnum Beauty International , Enhance Your Beauty with Quality Products

About Magnum Beauty International

Magnum Beauty International is a leading distributor of international beauty, cosmetics, skincare and fragrance brands into the UK retail and wholesale market. We represent some of the most well known names in beauty, skincare and cosmetics.

Registered company name: Magnum Beauty GC Limited Legal type: Business Registration number: 12258112 VAT no: GB334591593 Address:5th Floor 167-169 Great Portland Street, London W1W 5PF United Kingdom

Delivery Information

Orders that come before 12pm will be shipped on the same day.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Blinc Amplified Tubing Mascara Ultra-Longwearing Soft Glam Black 9mL

0
    Discounted price £21.25 each   Original price was £25.00 £25.00 £2361.11 per 1l

BosleyMD MendXtend Starter Pack

0
    Discounted price £37.40 each   Original price was £44.00 £44.00 £93.50 per 1l

Blinc Eyebrow Mousse Tinted Natural Finish Dark Brunette 4.7mL

0
    Original price £20.50 each £4361.70 per 1l

Sponge Nature Animals Freddie Frog Multi-Use

0
    Original price £11.25 each £160.71 per 1kg

BosleyMD BOSRevive Color Safe Volumizing Conditioner

0
    Discounted price £37.40 each   Original price was £44.00 £44.00 £37.40 per 1l

BosleyMD BOSRevive Color Safe Volumizing Conditioner

0
    Discounted price £22.10 each   Original price was £26.00 £26.00 £73.67 per 1l

BosleyMD BOSRevive Thickening Treatment Non Color-Treated Hair 100ml

0
    Discounted price £21.08 each   Original price was £24.80 £24.80 £210.80 per 1l

Wet N Wild Megaliner Liquid Eyeline - E8711 Black

0
    Original price £5.27 each £1505.71 per 1l

BosleyMD MendXtend Strengthening Conditioner

0
    Discounted price £17.68 each   Original price was £20.80 £20.80 £58.93 per 1l

Spongellé Holiday Wreath – Holiday Splendor Golden Pear

0
    Original price £11.25 each £225.00 per 1kg

Spongelle Florica Pedi Buffer Mystic Rose

0
    Original price £22.00 each £258.82 per 1kg

Spongelle Spongeasaurus Collection – Sally Stegosaurus

0
    Original price £11.25 each £160.71 per 1kg

BosleyMD Hair Thickening Fibers 12g - Dark Brown

0
    Discounted price £26.35 each   Original price was £31.00 £31.00 £2195.83 per 1kg

Blinc Micropoint Liquid Eyeliner Pen Longwearing Waterproof 0.5mL

0
    Discounted price £19.13 each   Original price was £22.50 £22.50 £38260.00 per 1l

BosleyMD MendxTend Leave In Treatment 100 ml

0
    Discounted price £19.55 each   Original price was £23.00 £23.00 £195.50 per 1l

BosleyMD BOSRevive Non Color-Treated Hair Volumizing Conditioner 1L

0
    Discounted price £41.65 each   Original price was £49.00 £49.00 £41.65 per 1l

Spongellé Daisy Collection Hand Cream – Bulgarian Rose

0
    Original price £16.50 each £289.47 per 1kg

Spongelle Daisy Collection Pedi Buffer - Grapefruit Cassis

0
    Original price £15.00 each £176.47 per 1kg

BosleyMD BOSRevive Color Safe Nourishing Shampoo 33.8oz

0
    Discounted price £37.40 each   Original price was £44.00 £44.00 £37.40 per 1l

Blinc Eyeliner Pencil Mechanical Waterproof Long Wearing Brown

0
    Original price £21.00 each £17500.00 per 1kg