Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Flavour

Organic

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Product format

Range name

Stomach & Digestive Care

Stomach & Digestive Care

Poor gut health can leave you feeling bloated, uncomfortable, bunged up, or even the opposite with diarrhoea. If you’re looking for diarrhoea treatment or you suffer from other stomach or bowel issues such as indigestion or IBS we have a range of remedies which will relieve your symptoms and help you feel more like you again. And now get relief even faster with Order & Collect in 30 minutes

166 products found
Items per page 60
Sort by

Optibac Probiotics For Women - 30 Capsules

13
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £20.99 each 70p each

Superdrug Wind Relief 15 capsules

5
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.99 each 40p each

Superdrug Heartburn & Acid Reflux Control Capsules x14

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £9.99 each 71p each

Superdrug Indigestion & Heartburn Relief Aniseed 500ml

16
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £6.99 each £13.98 per 1l

Superdrug Gut Health Probiotic Vegan Gummies 60s

30
Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Vitamins
Learn More
    Original price £6.99 each 12p each

Superdrug Acute Diarrhoea Relief Capsules x 6

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.49 each 42p each

Superdrug Orange Antacid 48 Tablets

16
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.99 each 6p each

Gaviscon Heartburn & Indigestion Double Action Mint 48s

8
Online Only! Buy 1 get 2nd half price on selected Gaviscon
Learn More
    Original price £12.49 each 26p each

Gaviscon Double Action Liquids Mint 500ml

1
free next day delivery on selected Gaviscon & Fybocalm
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £16.99 each £33.98 per 1l

Movicol Ease Plain 20 Sachet Pack For Constipation

2
Now £9.19 on selected Movicol
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £9.19 each   Original price was £11.49 £11.49 46p each
Available in Stores only

Superdrug Diarrhoea Relief Tablets Instants x6

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.30 each 55p each

Superdrug Haemorrhoid Treatment Gel 40ml

12
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £4.99 each £124.75 per 1l

Superdrug Indigestion & Heartburn Relief Aniseed 200ml

3
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.99 each £19.95 per 1l

Superdrug Rehydration Sachets 5g x 6

9
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £3.49 each 58p each
Available in Stores only

Optibac Probiotics Every Day - 30 Capsules

7
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £14.99 each 50p each

Bioglan Biotic Balance Capsules 30s

7
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £22.65 each 76p each

Superdrug Irritable Bowel Syndrome Relieve 15 Capsules

0
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.99 each 40p each

Imodium Dual Action 6'S

170
Members Only! Now £5.5 on selected Imodium
Learn More
  £4.89   Original price £5.50 each 92p each
Member Price     £4.89 82p each
 

Gaviscon Heartburn Double Action Liquid Sachets 24s

6
Online Only! Buy 1 get 2nd half price on selected Gaviscon
Learn More
    Original price £12.99 each 54p each

Gaviscon Double Action Liquids Aniseed 500ml

9
free next day delivery on selected Gaviscon & Fybocalm
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £16.99 each £33.98 per 1l

Superdrug Constipation Relief Tablets X 20

14
    Original price £2.49 each 12p each

Vita London Intimate Flora Probiotics for Women 30 Capsules

1
Buy 3 Vita London products get 25% off
Learn More
    Original price £6.99 each 23.30p each

Rennie Deflatine 18 Chewable Tablets

7
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.99 each 33p each

Anusol Piles and Haemorrhoid Cream 23g

38
    Original price £4.55 each £197.83 per 1kg

Haliborange Adult Gut Health 30'S

4
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £10.99 each 37p each

Imodium Instants 6 Loperamide Diarrhoea Tablets

183
    Original price £5.59 each 93p each

Dioralyte Blackcurrant Rehydration Sachets x20

1
    Original price £12.99 each 65p each

Buscopan IBS Relief 40 Tablets

4
    Original price £10.99 each 27p each

Gaviscon Original Liquids Aniseed 500ml

11
free next day delivery on selected Gaviscon & Fybocalm
Learn More
    Original price £13.99 each £27.98 per 1l

Fybocalm Wind & Bloating Capsules 30S

33
free next day delivery on selected Gaviscon & Fybocalm
Learn More
    Original price £14.99 each 50p each

Pepto Bismol Oral Suspension 240ml

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £8.69 each £36.21 per 1l

Rennie Peppermint Heartburn & Indigestion Relief 24 Tablets

168
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.99 each 12p each

New Leaf Bio Cultures Multi Strain 120 Tablets Gut & Digestive

1
Buy 3 or more New Leaf products and enjoy 20% off your entire order
Learn More
    Discounted price £11.95 each   Original price was £14.95 £14.95 9.96p per 1tb

Pepto-Bismol Chewables 24Ct

0
    Original price £9.50 each 40p each

Rennie Orange Heartburn & Indigestion Relief 72 Tablets

92
    Original price £6.49 each 9p each

Superdrug Heartburn & Acid Reflux Control Capsules x7

0
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £6.49 each 93p each

Rennie Orange Flavour 24 Chewable Tablets

92
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.49 each 10p each

Rennie Wind Relief Pro 250mg Simeticone 20 Capsules

0
    Original price £5.99 each 32p each

Imodium Original Diarrhoea Loperamide Tablets x6

3
    Original price £3.59 each 60p each

Superdrug Senna 7.5mg Tablets x 20

5
    Original price £2.49 each 12p each

Anusol Piles and Haemorrhoid 24 Suppositories

26
    Original price £7.99 each 33p each

Optibac Probiotics One Week Flat - 7 Sachets

23
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £9.99 each £1.43 each

Optibac Probiotics Kids Gummies - 30 Gummies

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £12.99 each 43p each

Gaviscon Original Liquids Peppermint 500ml

5
free next day delivery on selected Gaviscon & Fybocalm
Learn More
    Original price £13.99 each £27.98 per 1l

Rennie Sugar Free Heartburn & Indigestion Relief 72 Tablets

78
    Original price £6.49 each 9p each

Nexium Control Capsules Gastro-Resistant 14 Capsules

1
    Original price £14.49 each £1.04 each

Optibac Probiotics Gut Health Gummies - 30 Gummies

3
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £13.99 each 47p each

Anusol Soothing Haemorrhoid & Piles Flushable 30 Wipes

56
    Original price £5.49 each 18p each

Pepto-Bismol Chewables 12Ct

0
    Original price £5.90 each 49p each

Rennie Spearmint Heartburn & Indigestion Relief 24 Tablets

118
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.99 each 12p each

Imodium Soft Gels

1
Now £3.99 on selected Imodium
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £4.49 £4.49 67p each

Germoloids Haemorrhoids & Piles 24 Suppositories

5
    Original price £7.49 each 31p each

Pepto Bismol Stomach Remedy Liquid Original Flavor 480Ml

1
    Original price £13.99 each £29.15 per 1l

Fybogel Hi Fibre Orange Constipation Relief 30 Sachets

14
    Original price £15.49 each 52p each

Pepto Bismol Oral Suspension 120ml

2
Members Only! Now £4.90 on selected Pepto Bismol
Learn More
  £4.69   Original price £4.90 each £40.83 per 1l
Member Price     £4.69 £39.09 per 1l
 

DulcoEase Soft Gel Capsules 60s

6
    Original price £12.59 each 21p each