Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

On promotion

Review rating

Marketplace product

Allergen free

Organic

Product format

Age

Promotions

Recyclable Packaging

Superfoods

Superfoods

What are Superfoods? Think Chia, Flaxseeds, Avocado and Acai Berries. These little wonders when combined with regular exercise and a balanced diet will benefit a healthy lifestyle and even contribute a dose of vitamins. Add a few of these superfoods into your daily routine; mix with your morning yogurt, or blend in a smoothie. You’ll reap the benefits in no time.

42 products found
Items per page 60
Sort by

Arctic Power Berries 4 x Blueberry 70g Bundle

0
    Original price £53.60 each £765.71 per 1kg

New Leaf Vital Wheat Gluten Wheat Protein For Seitan Flour Fortifier

0
Buy 3 or more New Leaf products and enjoy 20% off your entire order
Learn More
    Original price £11.95 each £11.95 per 1kg

Love Health Lion's Mane Mushroom Gummies - 30 Gummies

1
Buy 1 Get 1 Free off all Love Health Products
Learn More
    Original price £19.99 each 66.63p each

Love Shrooms Reishi Mushroom Capsules - 60 Capsules

0
Buy 1 Get 1 Free off all Love Health Products
Learn More
    Original price £19.99 each 33.32p each

Love Health Cordyceps Capsules - 60 Capsules

0
Buy 1 Get 1 Free off all Love Health Products
Learn More
    Original price £19.99 each 33.32p each

Love Shrooms Lion’s Mane Capsules - 60 Capsules

0
Buy 1 Get 1 Free off all Love Health Products
Learn More
    Original price £19.99 each 33.32p each

Love Shrooms Multi-Mushroom Blend – 60 Capsules

0
Buy 1 Get 1 Free off all Love Health Products
Learn More
    Original price £19.99 each 33.32p each

Melora Manuka Honey 300MGO (UMF 10) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £27.99 each £111.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 40MGO 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £12.99 each £51.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 300MGO (UMF 10) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £41.99 each £83.98 per 1kg

Melora Manuka Honey 100MGO (UMF 5) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £12.99 each £51.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 100MGO (UMF 5) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £22.99 each £45.98 per 1kg

Melora Manuka Honey 40MGO 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £17.99 each £35.98 per 1kg

Melora Manuka Honey 525MGO (Umf 15) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £38.99 each £155.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 525MGO (Umf 15) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £65.99 each £131.98 per 1kg

HIRO Essential Woman + Collagen 448g

0
    Original price £75.00 each £167.41 per 1kg

HIRO Signal - Advanced Nootropics 28 Servings

0
    Original price £49.00 each 87.50p per 1tb

Lucy Bee Chocolate Lion's Mane & Reishi Mushroom Blend 200g

0
    Original price £29.95 each £149.75 per 1kg

Lucy Bee Organic Adaptogen & Superfood Blend for Balance & Energy 150g

0
    Original price £29.95 each £199.67 per 1kg

Rio Amazon Organic Maca (Gelatinized) 500mg 60 vcaps

0
    Original price £15.75 each 26.25p each

Rio Amazon Organic Maca Powder 100g

0
    Original price £11.60 each £116.00 per 1kg

Rio Amazon Organic Maca Powder 200g

0
    Original price £16.44 each £82.20 per 1kg

Bee&You Kids Propolis Royal Jelly Raw Honey Mix 190g

0
    Original price £24.99 each £131.53 per 1kg

Bee&You Dried Bee Pollen Granules 142g

1
    Original price £14.99 each £105.56 per 1kg

Pharmanostix Natural Food Vitamin C 120 Capsules

0
    Original price £12.99 each 10.82p each

Pharmanostix Montmorency Cherry 3000mg - 90 Capsules

0
    Original price £9.95 each 11.06p each

Pharmanostix Apple Cider Vinegar 1500mg 120 Capsules

0
    Original price £9.99 each 8.32p each

Pharmanostix Natural Food Vitamin C 60 Capsules

0
    Original price £10.99 each 18.32p each

Pharmanostix Organic Moringa Oleifera 1000mg 120 Capsules

0
    Original price £11.99 each 9.99p each

Pharmanostix Apple Cider Vinegar Vegan 60 Gummies

0
    Discounted price £9.98 each   Original price was £9.99 £9.99 16.63p each

Proto-col - Complete Multi-Nutrient - 60 tablets

0
    Original price £15.95 each 26.58p per 1tb

Proto-col - Complete Greens Capsules - 150 capsules

0
    Original price £22.95 each 15.30p each

Bio-Synergy Matcha Green Tea Powder- 200G

0
    Original price £24.99 each £124.95 per 1kg

Bio-Synergy Lion's Mane Vegan Gummies - 60

0
    Original price £24.99 each 41.65p each

Arctic Power Berries 4 x Cranberry 70g bundle

0
    Original price £68.00 each £971.43 per 1kg

Arctic Power Berries Mixed Berry Powder 70g

0
    Original price £12.90 each £184.29 per 1kg

Arctic Power Berries Blueberry Powder 70g

0
    Original price £14.90 each £212.86 per 1kg

Arctic Power Berries Blackcurrant Powder 70g

0
    Original price £12.90 each £184.29 per 1kg

Arctic Power Berries Cranberry Powder 70g

0
    Original price £18.90 each £270.00 per 1kg

Rio Amazon Acai Extract 10% Polyphenols 500mg 120 Vegi Capsules

0
    Original price £22.66 each 18.88p each

Rio Amazon Organic Maca (Gelatinized) 500mg 120 Vegi Capsules

0
    Original price £22.66 each 18.88p each

Rio Amazon Organic Maca Powder 50g

0
    Original price £8.16 each £163.20 per 1kg

1-42 of 42 products