Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Organic

Bundles category

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Allergen free

Paraben free

Oil free

Natural

Women's Intimate Health Care

Women have many unique health concerns, menstrual cycle, menopause, pregnancy, birth control and that's just the beginning. Superdrug are here to help women be confident about their intimate health.

Women have many unique health concerns, menstrual cycle, menopause, pregnancy, birth control and that's just the beginning. Superdrug are here to help women be confident about their intimate health.

135 products found
Items per page 60
Sort by

Sanex Skin Therapy Anti-Irritation Shower Gel 450ml

78
Save 1/3 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £3.39 each   Original price was £5.49 £5.49 £7.53 per 1l

Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel 450ml

3891
Save 1/3 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £3.39 each   Original price was £5.49 £5.49 £7.53 per 1l

Optibac Probiotics For Women - 30 Capsules

13
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £20.99 each 70p each

Superdrug D-Mannose Capsules

11
Everyday Low Price on selected Superdrug Sexual Health
Learn More
    Original price £6.99 each 23p each

Canesbalance Bacterial Vaginosis Vaginal Pessaries 7s

1
Save up to £5 on selected Canesten
Learn More
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Discounted price £12.99 each   Original price was £17.99 £17.99 £1.86 each

Sanex Derma Invisible Dry Stick 65Ml

230
2 for £4.50 on selected Sanex
Learn More
    Original price £2.49 each £38.31 per 1l

Sanex Derma Care Invisible Dry 48Hr Antiperspirant 50Ml

67
Now £1.50 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £1.50 each   Original price was £2.00 £2.00 £30.00 per 1l

Sanex Derma Care Sensitive 48Hr Antiperspirant 50Ml

413
Now £1.50 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £1.50 each   Original price was £2.00 £2.00 £30.00 per 1l

Sanex Expert Sensitive Shower Gel 720ml

329
Only! £3.75 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £3.75 each   Original price was £4.49 £4.49 £5.21 per 1l

Sanex Derma Care+ Extra Control 72Hr Antiperspirant 50Ml

63
Now £1.50 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £1.50 each   Original price was £2.00 £2.00 £30.00 per 1l

Superdrug Cystitis Relief Sachets X 6

0
Everyday Low Price on selected Superdrug Sexual Health
Learn More
    Original price £3.99 each 67p each

Sanex Derma Care Invisible Dry 48Hr Antiperspirant 200Ml

246
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £3.19 each £15.95 per 1l

Colgate Total Deep Clean Toothpaste 125ml

590
1/2 price on selected Colgate
Learn More
  £4.24   Original price £8.49 each £67.92 per 1l
Member Price     £4.24 £33.92 per 1l
 

Sanex Derma Care+ Active Fresh 72Hr Antiperspirant 50Ml

62
Now £1.50 on selected Sanex
Learn More
    Discounted price £1.50 each   Original price was £2.00 £2.00 £30.00 per 1l

Sanex Expert Skin Health Moisturising Shower Gel 450ml

Options: + 2 sizes
2950
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.49 each £9.98 per 1l

Yes Vaginal Moisturising Gel 100ml

49
Save 20% on selected Yes
Learn More
    Discounted price £10.39 each   Original price was £12.99 £12.99 £103.90 per 1l

Sanex Derma Care Sensitive 48Hr Antiperspirant 200Ml

247
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £3.19 each £15.95 per 1l

Colgate Total Plaque Pro-Release Fresh Mint Toothpaste 75ml

78
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

B. Menopause Sleep Cream 50ml

358
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
Double points! on selected Superdrug Skin
Learn More
    Original price £10.00 each £200.00 per 1l

Canesbalance Bacterial Vaginosis Vaginal Gel

25
Save up to £5 on selected Canesten
Learn More
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Discounted price £12.99 each   Original price was £16.99 £16.99 £1.86 each

Hycosan Extra Dry Eye Drops 7.5ml

156
    Original price £12.99 each £1732.00 per 1l

Colgate Sensitive Instant Multi Protect Toothpaste 75Ml

Options: + 2 sizes
2255
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Vichy Mineral 89 Hyaluronic Acid Hydration serum 75ml

4923
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £26.99 each   Original price was £35.99 £35.99 £359.87 per 1l
Available in Stores only

Health & Her Perimenopause Multi Nutrient Supplement

23
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £21.99 each 37p each

Vagisil Medicated Cream

32
Members Only! Save £1 on selected Vagisil
Learn More
  £4.75   Original price £5.75 each £191.67 per 1kg
Member Price     £4.75 £158.34 per 1kg
 

Yes Cleanse Intimate Wash 150ml

16
Save 20% on selected Yes
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £9.99 £9.99 £53.27 per 1l

Colgate Sensitive Relief Gentle Whitening  Toothpaste 75ml

432
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Vitabiotics Menopace Vitamin 30 Capsules

46
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £4.99 each 17p each

Yes Water Based Intimate Lubricant 50ml

16
Save 20% on selected Yes
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £7.19 each   Original price was £8.99 £8.99 £143.80 per 1l
Available in Stores only

Colgate Sensitive Relief  Enamel Strength Toothpaste 75ml

2255
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Vitabiotics Wellwoman 50+ - 30 Tablets

13
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £10.49 each 35p each

Sanex Expert Skin Health Pro Hydrate Shower Gel 450ml

462
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.49 each £9.98 per 1l

Sanex Expert Skin Health Hypoallergenic Shower Gel 450ml

845
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.49 each £9.98 per 1l

Vitabiotics Wellwoman 70+ - 30 Tablets

18
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £9.99 each 33p each

B. Menopause Overnight Serum 30ml

29
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
Double points! on selected Superdrug Skin
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £10.00 each £333.33 per 1l
Available in Stores only

Balance Activ BV Gel 7 x 5ml

9
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £10.99 each £1.57 each

Canescalm Intimate Care Soothing Cream Gel 35g

0
Save up to £5 on selected Canesten
Learn More
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Discounted price £6.99 each   Original price was £9.79 £9.79 £199.71 per 1kg

Canestest Self-Test for Vaginal Infections

12
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Original price £7.99 each £7.99 each

Sanex Expert Skin Health+ Micellar Soothing Shower Gel 450Ml

845
2 for £6 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.99 each £11.09 per 1l

Seven Seas Complete Multivitamins Woman 50+

34
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £6.99 each 25p each

Sanex Expert+ Micellar Hypoallergenic Shower Gel 450Ml

845
2 for £6 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.99 each £11.09 per 1l

Dr Wolff's V-San Moisturising Cream (50G)

7
    Original price £15.99 each £319.80 per 1kg

Sanex Expert Skin Health Sensitive Shower Gel 450ml

329
2 for £5 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.49 each £9.98 per 1l

Balance Activ BV Vaginal Pessaries

31
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £11.99 each £1.71 each

Sanex Expert Moisturising Shower Gel 720ml

2950
Only! £3.75 on selected Sanex
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £3.75 each   Original price was £4.49 £4.49 £5.21 per 1l
Available in Stores only

Superdrug Bacterial Vaginosis Gel 6x5ml

6
Everyday Low Price on selected Superdrug Sexual Health
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £6.99 each £1.17 each
Available in Stores only

Liftactiv Collagen Specialist Peptide Night Cream 50ml

133
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £30.74 each   Original price was £40.99 £40.99 £614.80 per 1l

Vitabiotics Ultra Cranberry 30 Tablets

4
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £8.99 each 30p each

Vichy Liftactiv Collagen Specialist 16 Day Cream 50ml

247
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £29.24 each   Original price was £38.99 £38.99 £584.80 per 1l

Vagisil Bacterial Vaginosis Gel 7X5ml

0
    Original price £11.99 each £190.32 per 1kg

B. Menopause Eye Cream 15ml

38
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
Double points! on selected Superdrug Skin
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £10.00 each £666.67 per 1l
Available in Stores only

Superdrug Perimenopause Multivitamins 30s

0
Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Vitamins
Learn More
    Original price £11.99 each £2.00 each

CanesOasis Cystitis Relief Cranberry Flavour 6 Sachets

2
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Original price £6.99 each £1.17 each

Replens Prefilled Applicators Vaginal Moisturiser 6 x 5.9g

7
    Original price £12.99 each £2.17 each

Vitabiotics Menopace Plus 56 Tablets

16
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £17.29 each 31p each