Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Organic

Vegan

Bundles category

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Allergen free

Paraben free

Oil free

Natural

Women's Intimate Health Care

Women have many unique health concerns, menstrual cycle, menopause, pregnancy, birth control and that's just the beginning. Superdrug are here to help women be confident about their intimate health.

Women have many unique health concerns, menstrual cycle, menopause, pregnancy, birth control and that's just the beginning. Superdrug are here to help women be confident about their intimate health.

135 products found
Items per page 60
Sort by

Vitabiotics Menopace Night Vitamins 30 Tablets

13
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £14.99 each 50p each

Vichy Liftactiv HA Epidermic Filler Smoothing Serum 30m

445
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £32.24 each   Original price was £42.99 £42.99 £1074.67 per 1l

The Wonder Patch 30 Menopause Patches

5
Save up to 35%
Learn More
Save up to 35%
Learn More
    Discounted price £12.99 each   Original price was £19.99 £19.99 43.30p each

Colgate Total Plaque Pro-Release Whitening Toothpaste 75ml

80
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Sanex Expert Skin Health Ageless Renewal Shower Cream 450Ml

533
2 for £6 on selected Sanex
Learn More
    Original price £4.99 each £11.09 per 1l

Vagisil Ph Balance Wash 250ml

25
    Original price £5.99 each £23.96 per 1l

Health & Her Menopause Multi Nutrient Supplement

11
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £21.99 each 37p each

Balance Activ Menopause Moisture Pessaries Plus

19
    Original price £14.99 each £2.14 each

A Vogel Menoforce - 30 Tablets

1
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £16.99 each 57p each

Vagisil ProHydrate External Gel 30g

22
    Original price £9.99 each £333.00 per 1kg

Vagisil Daily Soothe & Protect Oatmeal Cream 58G

46
    Original price £9.99 each £172.24 per 1kg

Cystopurin 3g Granules for Oral with Cranberry 6 Sachets

1
Free Next Day Delivery on selected Cystopurin
Learn More
Save up to £5 on selected Canesten
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £8.99 £8.99 £1.33 each

Colgate Total Deep Clean Toothpaste 75ml

590
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Balance Activ Intimate Soothing Cream 40ml

10
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.49 each £137.25 per 1l

Colgate Total Peppermint Mouthwash 500ml

370
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.49 each   Original price was £4.99 £4.99 £4.98 per 1l

Feminax Express Period Pain & Cramps 16 Tablets

3
    Original price £5.29 each 33.06p each

Colgate Total Teeth Whitening Toothpaste 75ml

235
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

Vagisil Internal Gel ProHydrate 6x5g

23
    Original price £12.99 each £2.17 each

Thealoz Duo Dry Eye Drops 10ml

13
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £14.99 each £1499.00 per 1l
Available in Stores only

Kalms Lavender One-A-Day Capsules

3
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £6.99 each 50p each

Vagisil Ultra Fresh Intimate Powder

15
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

Dr Wolff's V-San Moisturising Cremolum (16 Pcs)

0
    Original price £13.99 each £13.99 each

Baubo The Vulva Balm 50ml

0
    Original price £50.00 each £1000.00 per 1l

The BYTES Co. Femine Probiotic Pineapple Flavour 60 Gummies

10
    Original price £19.99 each 33.32p each

Vagisil Daily Soothe And Protect (Oatmeal) Cream

42
    Original price £5.99 each £199.67 per 1kg

Canescalm Intimate Care Soothing Cream Gel 15g

0
Save up to £5 on selected Canesten
Learn More
Online Only! 10% on selected Canesten!
Learn More
    Discounted price £4.89 each   Original price was £6.99 £6.99 £326.00 per 1kg

Higher Nature Mexican Yam Extract 90 Capsules

0
3 for 2 on ALL Higher Nature!
Learn More
    Original price £24.45 each £24.45 each

Higher Nature True Food® Rekindle for Women 60 Capsules

0
3 for 2 on ALL Higher Nature!
Learn More
    Original price £34.95 each £34.95 each

Together Health Menopause Supplement 60 Capsules

36
20% Off Together Health All Natural Supplements
Learn More
    Discounted price £15.59 each   Original price was £19.49 £19.49 25.98p each

Colgate Total Enamel Strength Toothpaste 75ml

307
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £39.87 per 1l

WeightWorld Menophase Complex – 120 Vegan Capsules (4 Month Supply)

0
    Original price £21.48 each 17.90p each

Feel Supreme | Cycle Bloom | 60 capsules

0
    Original price £32.99 each 54.98p each

Feel Supreme | Mind Bloom | 60 capsules

0
    Original price £34.99 each 58.32p each

BALANCE ACTIV INTIMATE WIPES 20S

1
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.99 each 20p each

Dr Wolff's V-San Protective Ointment (75Ml)

1
    Original price £14.99 each £199.87 per 1l

Dr Wolff's V-San Lactic Acid Pessaries (7 Pk)

0
    Original price £17.99 each £17.99 each

Vichy Mineral 89 Eyes with Hyaluronic Acid + Caffeine 15m

317
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £17.24 each   Original price was £22.99 £22.99 £1149.33 per 1l

Vichy Liftactiv Supreme Anti-Ageing SPF30 50ml

84
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save an extra 5%! Online Only! on selected Vichy
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £26.24 each   Original price was £34.99 £34.99 £524.80 per 1l
Available in Stores only

MyOva Menoplus PCOS Menopause Support 120 Capsules

0
    Original price £36.00 each 30.00p each

Ann Summers My Viv Pelvic Dilator Set

0
    Original price £32.00 each £32.00 each

FrezyDerm Intim Soda Vaginal Douche pH 9 150ml

0
    Original price £8.98 each £59.87 per 1l

FrezyDerm Intim Vinegar Vaginal Douche pH 3.5 150ml

0
    Original price £8.91 each £59.40 per 1l

Ann Summers My Viv Pelvic Floor Trainers

0
    Original price £32.00 each £32.00 each

Pelvic Relief Ultimate UT Vaginal Probiotics Plus D-Mannose 30 Sachets

0
    Original price £39.00 each £1.30 each

Pelvic Relief Vaginal pH Test Kit

0
    Original price £5.50 each £5.50 each

Pelvic Relief Ultimate V Vaginal Probiotics Plus Biotin 30 Capsules

0
    Original price £26.00 each 86.67p each

Pharmanostix Vaginal Balance 60 Capsules

0
    Original price £13.99 each 23.32p each

Pharmanostix Cranberry 5000 mg 60 Capsules

0
    Original price £9.99 each 16.65p each

Pharmanostix Evening Primrose Oil 1000mg 90 Capsules

0
    Original price £15.99 each 17.77p each

Pharmanostix D-Mannose 500mg 90 Vegan Capsules

0
    Original price £13.99 each 15.54p each

Pharmanostix D-Mannose 500mg 180 Vegan Capsules

0
    Original price £17.99 each 9.99p each

Totality Menopause Capsules 60s – Menopause Support

1
    Original price £17.99 each 29.98p each

GLORIAH's Soul Gel, 100% Natural Water-Based Lubricant - 50ml

0
    Original price £18.00 each £360.00 per 1l

GLORIAH's Hey Sunshine, Functional fragrance for mood - 10ml

0
    Original price £17.00 each £1700.00 per 1l

GLORIAH's Slow Jam, functional fragrance for sleep and anxiety - 10ml

0
    Original price £17.00 each £1700.00 per 1l

GLORIAH Aromatherapy Roller Balls - Hormone Support 20ml

0
    Original price £34.00 each £1700.00 per 1l

NHP Meno Herbal Support 60

0
    Original price £26.77 each 44.62p each

DR.VEGAN PeriMenoFriend® | 30 Day Supply

0
    Original price £24.99 each 41.65p per 1tb