Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Range name

Coloured Hairsprays

Coloured Hairsprays

Want to switch up your hairstyle, but don’t want to commit to an out-there ‘do? Your new look is only a click away thanks to our edit of hair colour spray. From glistening glitter hair spray (perfect for a festival!) to go-bold-or-go-home temporary hair colours, get set to experiment. Want to switch up your hairstyle? Choose a colour in a can with our collection of hair colour spray. From glitter to temporary vibrant hues, your new look is a click away.

29 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Pick & Mix Colour Hairspray Pink 75ml

14
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Blue 75ml

52
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Red 75ml

52
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Pastel Green 75ml

31
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Pastel Purple 75ml

31
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Black 75ml

52
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Superdrug Pick & Mix Colour Hairspray White 75ml

7
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Pick & Mix Colour Hair Spray Silver 75ml

15
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

John Frieda Go Blonder Lightening Spray 100Ml

1381
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

As I Am Curl Color Passion Purple Temporary Color

0
    Original price £11.65 each £64.01 per 1kg

Pick & Mix Colour Hair Spray Gold 75ml

4
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

L'Oréal Paris Elnett Hairspray Lumiere 400ml

2
2 for £12 on selected L'Oréal Paris Elnett 400ml
Learn More
    Original price £8.19 each £20.48 per 1l

L'Oréal Paris Elnett Hairspray Precious Oils 75ml

1
2 for £5.5 on selected L'Oréal Paris Elnett 75ml
Learn More
    Original price £3.25 each £43.33 per 1l

L'Oréal Paris Elnett Nourish Hairspray with Argon oil 200ml

5
    Original price £4.99 each £24.95 per 1l

L'Oréal Paris Elnett UV Filter Hairspray 200ml

7
    Original price £4.99 each £24.95 per 1l

As I Am Curl Color Hot Red Temporary Color

0
    Original price £11.20 each £61.54 per 1kg

As I Am Curl Color Emerald Green Vert Temporary Color

0
    Original price £11.65 each £64.01 per 1kg

BioKap Root Touch Up Spray Black 75 ml

1
    Original price £15.49 each £206.53 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Pure Orange

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Pearl Blue

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

Goldwell Intralipid Silk Lift Control Tone Stabilizer

0
    Original price £33.35 each £333.50 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Pure Violet

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

BioKap Root Touch Up Spray Dark Brown 75 ml

1
    Original price £15.49 each £206.53 per 1l

Pick and Mix Colour Denim Blue

5
3 for £10 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £5.00 each £5.00 each

BioKap Root Touch Up Spray Light Brown 75 ml

1
    Original price £15.49 each £206.53 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Pure Red

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Matte Green

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Cool Violet

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

Goldwell Pure Pigments Color Additive Pure Yellow

0
    Original price £46.65 each £933.00 per 1l

1-29 of 29 products