Superdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25ml

    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 25ML (£1.20)
25ML £1.20 £48.00 per 1l
75ML £2.00 £26.67 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25mlSuperdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25mlSuperdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25mlSuperdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25ml

Superdrug ProCare Sensitive Whitening Toothpaste 25ml

    Original price £1.20 each £48.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 25ML (£1.20)
25ML £1.20 £48.00 per 1l
75ML £2.00 £26.67 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product code: 717469

EAN: 0000007174698

Our customers say

AI Summary

Overall customers view the toothpaste as an affordable, vegan, and gentle option for sensitive teeth that also provides a modest whitening benefit. Most praise its mild mint taste, pleasant texture, and good value. However, a minority experience oral irritation and whitening results vary. There are also several fulfilment and customer-service related complaints.

  • genai.genai.review.summary.pro Gentle on sensitive teeth
  • genai.genai.review.summary.pro Subtle whitening effect
  • genai.genai.review.summary.pro Mild mint flavour
  • genai.genai.review.summary.con Causes oral discomfort for some users
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent whitening results
  • genai.genai.review.summary.con Occasional stale or off taste