Filter products

Product type

Brand

Size

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Bundles category

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Natural

Promotions

Shaving

Shaving

Do you rock that rugged designer stubble or opt for the clean shave look? Whichever look you prefer; you’ll need help grooming it. For your closest, cleanest shave we have the best razors for men, with the likes of the trusted Gillette razors and quality crafted Harry’s razors, as well as fresh razor blades to keep you looking sharp.


After all that shaving, you need to think about your skin with post shave balms and shaving foams to help give you a smooth glide and most importantly to keep skin soft and hydrated.


For the beard rockers out there, a beard trimmer or an electric shaver is your best bet. With designs that can be used wet or dry and different grades for a beard as long or short as you’d like, a beard styler will help you achieve an impressive beard in no time.

Click Here To Find The Perfect Razor ↓
Hide This Information ^
313 products found
Items per page 60
Sort by

Philips OneBlade First Shave with Anti-friction blade, QP1324/20

31
Save 1/3 on selected Philips
Learn More
    Discounted price £19.99 each   Original price was £29.99 £29.99 £19.99 each

Gillette Labs Blades Refill 10 Pack

22
Save 25% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £29.99 each   Original price was £39.99 £39.99 £3.00 each

Superdrug Pre Shave Forest Fresh 125ml

75
2 for £6 on selected Superdrug Mens Aftershave
Learn More
    Original price £4.00 each £32.00 per 1l

Bristle & Smith Five Blade Razor

6
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Mens Shaving
Learn More
    Original price £6.00 each £6.00 each

Superdrug Male 5 Blade Disposable Razor x3

2
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Mens Shaving
Learn More
    Original price £5.00 each £1.67 each

Gillette Fusion5 Men’s Razor Blade Refills, 8 Count

Options: + 2 sizes
5184
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £19.99 each   Original price was £24.99 £24.99 £2.50 each

Superdrug After Shave Forest Fresh 125ml

22
2 for £6 on selected Superdrug Mens Aftershave
Learn More
    Original price £4.00 each £32.00 per 1l

Philips OneBlade 360 for Face - Trim, Edge, Shave with 3 Stubble Combs QP2724/23

167
    Original price £29.99 each £29.99 each

Braun Series 5 Electric Shaver For Men, 52-N1200s

3557
Members Only! Great savings! on selected Braun
Learn More
  £69.99   Original price £149.99 each £149.99 each
Member Price     £69.99 £69.99 each
 

Philips Oneblade 3 Pack Of 360 Blades

41
    Original price £34.99 each £11.66 each

Philips Oneblade Face And Body

24
    Original price £49.99 each £49.99 each

Gillette Proshield Power Mens Razor Blade Refills, 8 Count

Options: + 2 sizes
1437
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £23.67 each   Original price was £29.59 £29.59 £2.96 each

Gillette Fusion5 Razor Blades Refill, 11 pack

Options: + 2 sizes
5184
    Original price £26.99 each £2.45 each

Superdrug B. Mens Razor Refills

6
Members Only! Save £2 on selected B. Men
Learn More
  £6.00   Original price £8.00 each £1.60 each
Member Price     £6.00 £1.20 each
 

Philips OneBlade Intimate with skin protect blade, QP1924/20

61
    Original price £29.99 each £29.99 each

B. Men Sensitive Shave Cream 150ml

12
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save £2 on selected B. Men
Learn More
  £3.00   Original price £5.00 each £33.33 per 1l
Member Price     £3.00 £20.00 per 1l
 

Superdrug After Shave Sierran Breeze 125ml

18
2 for £6 on selected Superdrug Mens Aftershave
Learn More
    Original price £4.00 each £32.00 per 1l

Gillette Mach3 Men’s Razor Blade Refills, 8 Count

Options: + 3 sizes
1094
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £13.59 each   Original price was £17.85 £17.85 £1.70 each

Superdrug B. Men Sensitive Shave Foam 250ml

11
Save £1 on selected B. Men
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
  £1.00   Original price £2.00 each £8.00 per 1l
Member Price     £1.00 £4.00 per 1l
 
Available in Stores only

Gillette Blue II Plus Slalom Men's Disposable Razors x8

22
Save 1/3 on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £3.21 each   Original price was £4.29 £4.29 40p each

Braun Beard Bt5560

4458
Members Only! Great savings! on selected Braun
Learn More
  £44.99   Original price £67.49 each £67.49 each
Member Price     £44.99 £44.99 each
 

Gillette Fusion Value Pack, Razor + 10 Razor Blades

Options: + 3 sizes
5184
    Original price £27.99 each £27.99 each

Gillette Fusion5 Power Razor Blade Refills, 8 Count

Options: + 2 sizes
5184
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £21.59 each   Original price was £26.99 £26.99 £2.70 each

Gillette Series Sensitive Skin Shaving Gel 200 ml

5249
Save 1/3 on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £1.63 each   Original price was £2.45 £2.45 £8.15 per 1l

BIC Flex 5 Sensitive Razors

2
Save 1/3 on selected Bic
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £3.99 each

Harry's Men's Razor 1 Indigo Blue Razor 10 Blade Refills

592
Everyday Low Price on selected Harry's
Learn More
    Original price £18.99 each £1.90 each

King C. Gillette Men's Beard Trimmer Pro

7
1/2 price on selected King C. Gillette
Learn More
    Discounted price £32.99 each   Original price was £65.99 £65.99 £32.99 each

BIC Flex 4 Comfort Razors

9
Save 1/3 on selected Bic
Learn More
    Discounted price £2.66 each   Original price was £3.99 £3.99 67p each

Gillette SkinGuard Sensitive Razor Blade Refills Aloe x8

Options: + 2 sizes
280
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £19.00 each   Original price was £23.75 £23.75 £2.38 each

Gillette Blue II Men's Disposable Razors x20

52
    Original price £5.99 each 30p each

Philips Oneblade First Shave Replacment 1 Pack Blade

0
Save £1.50 on selected Philips
Learn More
    Discounted price £13.49 each   Original price was £14.99 £14.99 £13.49 each

Philips Shaver 3000X, Wet&Dry

75
Save on selected Philips
Learn More
    Discounted price £44.99 each   Original price was £54.99 £54.99 £44.99 each

NIVEA MEN Sensitive Cooling Post Shave Balm, 100ml

132
Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 Price on selected Nivea Men
Learn More
    Discounted price £4.34 each   Original price was £8.69 £8.69 £43.40 per 1l

BIC Flex 3 Sensitive Disposable Razor 6 Pack

0
Save 1/3 on selected Bic
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £5.99 £5.99 67p each

Gillette Sensor 3 Comfort Men's Disposable Razors x8

Options: + 2 sizes
5184
Save 1/3 on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £5.66 each   Original price was £8.49 £8.49 71p each

BIC 2 Sensitive Shaver Pack x 10

12
Save 1/3 on selected Bic
Learn More
    Discounted price £1.39 each   Original price was £2.09 £2.09 14p each

Superdrug Moisturising Shaving Gel 200ml

7
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Mens Shaving
Learn More
    Original price £3.00 each £15.00 per 1l

Gillette Fusion5 Men's Razor - 1 Blade

Options: + 3 sizes
5184
Save 1/3 on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £7.32 each   Original price was £10.99 £10.99 £7.32 each

Gillette ProGlide Men’s Razor Blade Refills, 8 Count

Options: + 2 sizes
3582
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £22.79 each   Original price was £28.99 £28.99 £2.85 each

Gillette Mach3 Men's Razor Blade Refills, 12 Count

Options: + 3 sizes
1094
    Original price £21.99 each £1.83 each

Harry's 8ct Cartridge Pack

529
Everyday Low Price on selected Harry's
Learn More
    Original price £16.99 each £2.12 each

Braun Series 3 310 Electric Shaver, Wet & Dry Razor for Men

3379
Save 1/3 on selected Braun
Learn More
    Discounted price £39.99 each   Original price was £59.99 £59.99 £39.99 each

NIVEA MEN Sensitive Post Shave Balm with 0% Alcohol, 100ml

490
Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 Price on selected Nivea Men
Learn More
    Discounted price £4.34 each   Original price was £8.69 £8.69 £43.40 per 1l

Brut After Shave 100ml

29
Save 1/3 on selected Brut
Learn More
    Discounted price £4.99 each   Original price was £7.49 £7.49 £49.90 per 1l

NIVEA MEN Sensitive Shaving Gel 200ml

298
Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA
Learn More
Only £ on selected Nivea Men
Learn More
    Discounted price £2.70 each   Original price was £4.49 £4.49 £13.50 per 1l

Superdrug Male Twin Blade Disposable Razors x10

8
    Original price £1.25 each 13p each

NIVEA Men Sensitive Shaving Foam 200ml

93
Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA
Learn More
Only £ on selected Nivea Men
Learn More
    Discounted price £2.50 each   Original price was £3.99 £3.99 £12.50 per 1l

Gillette Labs Razor Blades Refill 4 Pack

22
    Original price £19.99 each £5.00 each

Harry's 4ct Cartridge Pack

529
Everyday Low Price on selected Harry's
Learn More
    Original price £8.99 each £2.25 each

Gillette Mach3 Turbo Men’s Razor Blade Refills, 8 Count

1094
Save 20% on selected Gillette
Learn More
    Discounted price £16.36 each   Original price was £20.45 £20.45 £2.05 each

Nivea Men Hydrocare Post Shave Balm 100Ml

237
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £79.90 per 1l

Harry's Truman Razor + 5 Blades - Bright Orange

96
Everyday Low Price on selected Harry's
Learn More
    Original price £14.00 each £14.00 each

B. Men Sensitive Skin Shaving Balm 100ml

7
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save £2 on selected B. Men
Learn More
  £3.00   Original price £5.00 each £50.00 per 1l
Member Price     £3.00 £30.00 per 1l
 

Harry's Men's Razor Blades 12 Pack

529
Everyday Low Price on selected Harry's
Learn More
    Original price £22.99 each £1.92 each

Bulldog Skincare Original Razor Blades 4 Pack

94
save 1/3 on selected Bulldog
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £5.33 each   Original price was £8.00 £8.00 £1.33 each
Available in Stores only

Remington Ultimate Series Rx5 Head Shaver

0
Save 1/2 Price on selected Remington
Learn More
    Discounted price £59.99 each   Original price was £67.99 £67.99 £59.99 each

Gillette SkinGuard Sensitive Razor Aloe - 4 Blades

Options: + 2 sizes
280
    Original price £17.99 each £17.99 each

Gillette Proshield Power Value Pack, Razor + 8 Razor Blades

7
    Original price £34.99 each £34.99 each

Superdrug Mens Precision Styler x6

2
Members Only! Save £1 on selected Superdrug Dermaplaning
Learn More
  £5.00   Original price £6.00 each £118.81 per 1kg
Member Price     £5.00 £99.01 per 1kg
 

King C. Gillette Men's Style Master Cordless Stubble Trimmer

320
Save 1/3 on selected King C. Gillette
Learn More
    Discounted price £26.63 each   Original price was £39.99 £39.99 £26.63 each