VESA

VESA , Natural Skincare, Haircare & Wellness Products

About VESA

VESA is an online Wellbeing & Health Store that offers more than 2,000 products with transparent & safe compositions. We have been dedicated to providing hand-picked selection of health, beauty & wellness brands, at best possible value.

Registered company name: Vesa Beauty Ltd Legal type: Business Registration number: 11951391 VAT no: GB335499470 Address:167-169 Great Portland Street 5th Floor London W1W 5PF United Kingdom

Delivery Information

Standard UK Delivery costs £3.99, with free shipping on orders over £45. Orders placed by 1:00 PM are processed the same day and typically dispatched within 1-3 working days. Delivery times may be extended during busy periods such as holidays. Once your order has been shipped, you’ll receive an email with tracking information. If your parcel hasn’t arrived within the estimated time, contact us after checking your address and neighbours. If your package arrives damaged, please take clear photos and record a video while unboxing. We need images of the damage and label to assist with a claim. To qualify for a return, items must be: Unworn, unused, and in the original packaging. The product’s security seals must be intact. Breaking these seals means the product cannot be returned.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

APIS Ceramide Power - Nourishing Face Wash Gel 300ml

0
    Original price £13.98 each £46.60 per 1l

APIS Rosacea-Stop Home Terapis - Soothing Face Wash Gel 300ml

0
    Original price £13.48 each £44.93 per 1l

Resibo SELF LOVE BB Cream - Light Beige 30ml

0
    Original price £25.99 each £866.33 per 1l

APIS Moisturizing Cleansing Gel with Hyaluronic Acid 300ml

0
    Original price £14.49 each £48.30 per 1l

BasicLab Lipid Winter Cream 75ml

0
    Original price £14.99 each £199.87 per 1l

BasicLab Antiperspirant 72h 60ml

0
    Original price £14.99 each £249.83 per 1l

BeBio FEEL THE MOMENT eau de parfum for women 30ml

0
    Discounted price £24.99 each   Original price was £28.99 £28.99 £833.00 per 1l

Resibo Shower Gel SUMMER SOUL 350ml

0
    Original price £11.99 each £34.26 per 1l

Luvum Witch Hazel Hyaluronic low pH Toner (300ml)

0
    Discounted price £17.99 each   Original price was £34.99 £34.99 £59.97 per 1l

beBIO Deodorant roll-on bioSENSITIVE heather 50ml

0
    Original price £8.99 each £179.80 per 1l

APIS Exotic Home Care - Enzymatic Face Washing Foam 150ml

0
    Original price £12.98 each £86.53 per 1l

Ministerstwo Cinnamon Soap 100g

0
    Original price £8.99 each £89.90 per 1kg

beBIO Baby Hair Complex - Hair Growth Enzymatic Peel 100ml

0
    Original price £10.99 each £109.90 per 1l

Bebio KEEP THE SECRET Eau De Parfum For Women 30ml

0
    Original price £28.99 each £966.33 per 1l

PAESE Puff Cloud under eye powder 5,3g

0
    Original price £14.99 each £2828.30 per 1kg

BasicLab Antioxidant Strengthening Serum 0.5% ergothioneine 15ml

0
    Discounted price £13.99 each   Original price was £29.99 £29.99 £932.67 per 1l

Resibo RICH PEACH Natural Face Washing Gel 125ml

0
    Original price £17.99 each £143.92 per 1l

Veoli Botanica C THE GLOW Brightening & Calming Water-Gel Serum 30ml

0
    Discounted price £24.99 each   Original price was £51.99 £51.99 £833.00 per 1l