Rexell UK Ltd

Rexell UK Ltd , Aftershave , Health and Wellness, Bod Care

About Rexell UK Ltd

UK seller of health & beauty products.

Registered company name: Rexell UK Ltd Legal type: Business Registration number: 16003155 VAT no: 479046655 Address:209 crescent road Barnet Barnet Hertfordshire EN48SB United Kingdom

Delivery Information

YODEL 48 Hour fully tracked Order processing time - 1 working day cut off time - 2pm

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Malki Dead Sea - Natural Mineral Body Lotion 250ml

0
    Original price £11.95 each £47.80 per 1l

Denim Body Spray Black 150ml

0
    Original price £4.99 each £33.27 per 1l

Plantifique Kojic and Turmeric Pads, 60 pads

0
    Original price £17.95 each 29.92p each

Ever Ready Corn Plane Replacement Blades 10 Razors

0
    Original price £3.85 each 38.50p each

Denim Aftershave Musk 100ml

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1l

Ever Ready Footfile

0
    Original price £3.85 each £3.85 each

Bells Coconut Oil 90g

0
    Original price £7.99 each £88.78 per 1kg

Bells Tea Tree Oil (pure) 10ml

0
    Original price £3.40 each £340.00 per 1l

Denim Original Triple Vitality Shower Gel 250ml

0
    Original price £4.99 each £19.96 per 1l

Plantifique Foot Peeling Mask Family Pack, 4 Pairs

0
    Original price £29.95 each £7.49 each

Denim - Denim Black After Shave Lotion 100ml Denim

0
    Original price £6.99 each £69.90 per 1l

Plantifique Superfood Volcano Mud Mask 110g

0
    Original price £17.95 each £163.18 per 1kg

Denim original Shaving Foam 300ml 

0
    Original price £2.99 each £9.97 per 1l

Fast&Up Reload Stick Packs, Summer Fruits, 15 Sachets

0
    Original price £10.99 each 73.27p each

Ever Ready Double Sided Foot File

0
    Original price £3.95 each £3.95 each

Proraso Shaving Soap in a Bowl with Shea Butter 150ml

0
    Original price £6.95 each £46.33 per 1l

Malki Dead Sea - Natural Sulphur Soap 90g

0
    Original price £8.95 each £99.44 per 1kg

Argan Oil Shampoo with Moroccan Argan Oil Extract 300ml

0
    Original price £3.99 each £13.30 per 1l

Bells Children's Vapour Rub 50g

0
    Original price £1.99 each £39.80 per 1kg