NYK1

NYK1 , Salon Quality Beauty Products

About NYK1

NYK1 is a UK-based beauty brand focused on high-performance, salon-quality products for at-home use. From our best-selling NailBond nail glue to LashForce lash serum and salt & sulphate-free haircare, every product is designed to deliver reliable, long-lasting results.

Registered company name: Required Field Legal type: Business Registration number: 2560225097 VAT no: GB204670335 Address:Unit 7G Ponderosa Business Park Smithies Lane Heckmondwike WF16 0PR United Kingdom

Delivery Information

Orders are shipped via Royal Mail. Cut-off time is 3:00pm (Monday–Friday): orders placed before 3:00pm are processed the same business day; orders placed after 3:00pm are processed the next business day. We do not dispatch on Saturdays, Sundays, or public holidays.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

NYK1 Exfolimitt Body Mitt (Black) Reveals Smooth, Glowing Skin

0
    Original price £13.95 each £13.95 each

NYK1 NailBond Nail Glue (8ml) Long Lasting, Mess-Free Max Strength

0
    Original price £9.99 each £1248.75 per 1l

NYK1 TanForce & MegaMitt Bundle (Black) Fake Tan &Tanning Mitt

0
    Original price £32.95 each £32.95 each

NYK1 Exfolimitt Body Mitt (Pink) Reveals Smooth, Glowing Skin

0
    Original price £13.95 each £13.95 each

NYK1 Salt & Sulphate Free Shampoo (500ml) Hair Colour Aftercare

0
    Original price £20.99 each £41.98 per 1l

NYK1 TanForce & MegaMitt Bundle (Brown) Fake Tan & Tanning Mitt

0
    Original price £32.95 each £32.95 each

NYK1 Bamboo Face Cloth (Pack of 2)

0
    Original price £10.99 each £5.50 each

NYK1 Coffin Nail Tips (500pc, 10 Sizes) Easy Blend, Flexible

0
    Original price £13.99 each £13.99 each

NYK1 LashForce Eyelash Growth Serum (8ml) Formula for Fuller Lashes

0
    Original price £44.95 each £5618.75 per 1l

NYK1 Heatless Curler Set (5pc) Satin Effortless Overnight Curls

0
    Original price £19.99 each £19.99 each

NYK1 TanForce Fake Tan Mousse (250ml) Gradual Tanner, Face & Body

0
    Original price £24.95 each £99.80 per 1l

NYK1 MegaFile Foot File (Black) Non-Slip Grip, Callus-Free Feet

0
    Original price £19.95 each £19.95 each

NYK1 LashForce & BrowForce Bundle (8ml x2) Fuller Lashes & Brows

0
    Original price £84.95 each £84.95 each

NYK1 Angled Eyebrow & Eyelash Precision Duo Brush

0
    Original price £14.99 each £14.99 each