My Beauty World

My Beauty World , cruelty free, sustainable, vegan

About My Beauty World

My Beauty World focuses on bringing new exciting niche brands to the discerning consumer. Discover the best in beauty with new brands offering the most advanced science in skincare and cosmetics. We are very selective with our brand offering and only work with brands we truly believe in, products that we can wholeheartedly say we love to use ourselves. We have always been very eco-conscious and mainly work with natural, organic and sustainable brands. All products at My Beauty World are cruelty free. We love animals!

Registered company name: My Beauty World Legal type: Business Registration number: 09483215 VAT no: 255757373 Address:6 Somerville Point London London SE16 5EQ United Kingdom

Delivery Information

Royal Mail

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

SWISSDENT Colours Toothbrush Soft-Medium

0
    Original price £5.50 each £5.50 each

Swissdent Crystal Whitening Toothpaste Travel Size

0
    Original price £2.95 each £295.00 per 1l

C-Derma Massage Oil 250ml

0
    Original price £37.50 each £150.00 per 1l

Swissdent Extreme Whitening Toothpaste for Stained Teeth

0
    Original price £21.00 each £210.00 per 1l

BLANCREME Nourishing Body Cream - Vanilla & Tonka 175ml

0
    Original price £26.00 each £148.57 per 1l

Swissdent Biocare Natural Whitening Regenerating Toothpaste

0
    Original price £21.00 each £210.00 per 1l

ECODENTA Black Whitening Toothpaste Volcanic Minerals 100ml

0
    Original price £5.83 each £58.30 per 1l

Yuni Beauty Flash Bath No-Rinse Body Cleansing Foam 118ml

0
    Original price £19.00 each £161.02 per 1l

Scandinavian Biolabs Hair Strength Shampoo for Men 250ml

0
    Original price £21.00 each £84.00 per 1l

Viking Beauty Secrets Certified Organic Reviving Day Cream 30ml

0
    Original price £36.00 each £1200.00 per 1l

ECODENTA Extraordinary Whitening Mouthwash 500ml

0
    Original price £8.38 each £16.76 per 1l

Swissdent Crystal Whitening Toothpaste

0
    Original price £23.50 each £235.00 per 1l

BLANCREME Magic Forest, Hands Duo, Peach

0
    Original price £13.90 each £13.90 each

BLANCREME Magic Forest, Foaming Cream, Blueberry

0
    Original price £12.90 each £64500.00 per 1kg

BLANCREME Magic Forest, Foaming Cream, Strawberry

0
    Original price £12.90 each £64500.00 per 1kg

Yuni Beauty Chillax Muscle Recovery Gel 59ml

0
    Original price £19.00 each £322.03 per 1l

Yuni Beauty My Om World Aromatic Body Mist Travel Size 50ml

0
    Original price £10.00 each £200.00 per 1l

C-Derma Night Cream 50ml

0
    Original price £37.50 each £750.00 per 1l

C-Derma Coco Lip Balm 10ml

0
    Original price £19.00 each £1900.00 per 1l