Murrays Health & Beauty

Murrays Health & Beauty

About Murrays Health & Beauty

We are an online retailer specialising in day to day health and beauty products at affordable prices with excellent customer service. Murrays Health & Beauty focuses on categories such as health & wellness, beauty, baby and childcare. Our product portfolio includes top brands such as Fila, Love Ocean and Kedley.

Registered company name: Paul Murray PLC Legal type: Business Registration number: 01172728 VAT no: GB189602922 Address:Unit 3, Wide Lane Southampton Hampshire SO18 2FA United Kingdom

Delivery Information

We offer standard delivery for UK mainland customers. All orders are processed and despatched Monday to Friday (excluding public holidays). The approximate delivery time upon receipt of order for UK mainland is 2-3 days. Deliveries are made Monday to Saturday.

Returns Information

We hope you’ll love your Superdrug Marketplace order but if you want to return any of it we will happily refund you for any items you return to us in an unused and resalable condition within 28 days of receipt. This excludes the following: perishable items (e.g. food and baby milk) medicines items personalised for you sealed products which are not suitable for return due to health or hygiene reasons if unsealed after delivery (unless these items were damaged or faulty when delivered to you or have been incorrectly delivered) Returned items must be unused and in their original packaging. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email.

Our Top Sellers :

Kedley Arthritis Gloves Medium

0
    Original price £13.99 each £13.99 each

Kedley Elasticated Thigh Support Senior

0
    Original price £6.49 each £6.49 each

Mason Pearson Popular Bristle & Nylon Military Brush Black

0
    Original price £175.00 each £175.00 each

Kedley Elasticated Knee Support Extra Large

0
    Original price £6.49 each £6.49 each

LeapFrog 2415 5” Baby Monitor

0
    Discounted price £69.99 each   Original price was £79.99 £79.99 £69.99 each

ULIKE Pink Air 3 IPL Hair Removal Device

0
    Original price £319.99 each £319.99 each

Mason Pearson Pocket Bristle & Nylon Hairbrush Blue

0
    Original price £84.00 each £84.00 each

Symprove Mango & Passionfruit 4x500ML

0
    Discounted price £63.99 each   Original price was £79.99 £79.99 £32.00 per 1l

VTech BC8213 V-Hush Mini Sleep Soother

0
    Original price £39.99 each £39.99 each

Mason Pearson Handy Sensitive Hairbrush Blue

0
    Original price £149.00 each £149.00 each

Kedley Neoprene Wrist Support Universal

0
    Original price £7.99 each £7.99 each

Mason Pearson Small Extra Boar Bristle Hairbrush Blue

0
    Original price £221.00 each £221.00 each

Marvis Anise Mint Mouthwash 120ml

0
    Original price £9.95 each £9.95 each

Proraso Beard Wash Azur Lime 200ml

0
    Original price £14.50 each £72.50 per 1l

Mason Pearson Large Extra Boar Bristle Hairbrush Pink

0
    Original price £227.00 each £227.00 each

Intimina Menstrual Lily Cup Compact B

0
    Original price £29.90 each £29.90 each

Proraso Beard Balm Wood & Spice 100ml

0
    Original price £14.50 each £145.00 per 1l

Mason Pearson Pocket Bristle Hairbrush White

0
    Original price £97.00 each £97.00 each

Kedley Neoprene Knee Support Universal

0
    Original price £9.99 each £9.99 each

Kedley Waist Trimmer

0
    Original price £15.99 each £15.99 each