Melon + Starfish

Melon + Starfish , The Joy of K-Beauty and Skincare, for every body.

About Melon + Starfish

Melon + Starfish brings the joy of K-beauty to the UK. Our range of carefully curated products has been splashed, scrubbed and personally selected by our team of beauty experts, giving you access to the very best from Seoul and beyond.

Registered company name: AIWA FORTIS LIMITED Legal type: Business Registration number: 09611904 VAT no: 214001579 Address:22 Perry Road Altrincham Greater Manchester WA15 7SU United Kingdom

Delivery Information

We offer Standard and Express delivery for UK Mainland customers using a tracked 24/48 service. Available services are dependent on location and carrier availability. Please double-check your shipping address—orders are processed exactly as entered, and we cannot guarantee delivery if the address is incorrect.

Returns Information

Please double-check your shipping address—orders are processed exactly as entered, and we cannot guarantee delivery if the address is incorrect. Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store. Return costs are the responsibility of the buyer and are not reimbursed.

Our Top Sellers :

TFIT Cover Up Pro Concealer #04 Dark

0
    Original price £7.50 each £500.00 per 1kg

GROWUS - Algae Therapy Mineral No-Wash Treatment 150ml

0
    Original price £23.00 each £153.33 per 1l

Arencia Deep Water Surge Soothing Cream 110ml

0
    Original price £29.49 each £268.09 per 1l

PYUNKANG YUL Essence Toner 200ml

0
    Discounted price £16.11 each   Original price was £19.95 £19.95 £80.55 per 1l

Heimish Dailism Smudge Stop Mascara Volume - Brown 9g

0
    Original price £15.98 each £1775.56 per 1kg

Arencia Fresh Green Cleanser 120g

0
    Original price £18.88 each £157.33 per 1l

[NEW LAUNCH] SOME BY MI PDRN Spirulina Poreless Primer 10g

0
    Original price £16.86 each £1686.00 per 1kg

SKIN1004 Centella Probio-Cica Bakuchiol Eye Cream 20ml

0
    Original price £18.13 each £906.50 per 1l

Arencia PDRN Booster Shot 30ml

0
    Original price £21.99 each £733.00 per 1l

HaruHaru Wonder Black Rice Hyaluronic Cream 50ml

0
    Original price £15.48 each £309.60 per 1l

HEIMISH Artless Rubycell Puff 5pcs

0
    Original price £8.99 each £1.80 each

Mixsoon PDRN Collagen Eye Serum 20ml

0
    Original price £21.00 each £1050.00 per 1l

AIPPO Expert Collagen Ampoule Mask 30ml

0
    Original price £36.99 each £1233.00 per 1l

VEGREEN 730 Daily Moisture Cream 50ml

0
    Original price £21.99 each £439.80 per 1l

SKIN1004 Madagascar Centella Air-Fit Suncream Plus 55ml

0
    Original price £15.29 each £278.00 per 1l

BIODANCE Rejuvenating Caviar PDRN Real Deep Mask - 1 pc

0
    Original price £4.49 each £4.49 each

HEIMISH Bulgarian Rose Water Hydrogel Eye Patch (60pcs)

0
    Discounted price £14.12 each   Original price was £16.95 £16.95 £14.12 each

LALARECIPE Hempseed Purifying Pad 70pcs

0
    Original price £24.00 each £24.00 each

MARY & MAY Retinol 0.1% Bakuchiol Cica Serum 80ml

0
    Original price £24.00 each £300.00 per 1l

Isntree Hyaluronic Acid Aqua Gel Cream 100ml

0
    Original price £18.47 each £184.70 per 1l