Mahi Naturals

Mahi Naturals , Natural Beauty, Hair Dye, Make-up Skincare

About Mahi Naturals

Mahi Naturals brings you the best of natural skincare, haircare, beauty and personal care products sourced from around the world. Our mission is to provide effective products with unique, powerful natural ingredients and proven benefits your skin will love. Brands like Hopes Relief, BodyVerde and SkinWorks combine potent natural ingredients with modern science to provide effective skincare solutions, designed for modern life. Synthetic products can have long term harmful effects on our body and the environment which is why our products are free of ingredients such as parabens, artificial fragrance, SLS and phthalates.

Registered company name: Mahi Naturals Ltd Legal type: Business Registration number: 7549797 VAT no: 111432178 Address:42 Lakenheath Oakwood London London N14 4RP United Kingdom

Delivery Information

Royal Mail 2nd class for orders under £25. Royal Mail signed for if orders over £25 and parcelforce when over £75.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Crazy Rumors - Mint Lemongrass - lip balm 4.5g

0
    Original price £4.99 each £1247.50 per 1kg

Crazy Rumors - Sagittarius - Fire Blend - lip balm 4.5g

0
    Original price £5.29 each £1322.50 per 1kg

Emani Matte Foundation 12g Linen

0
    Original price £32.00 each £2666.67 per 1kg

BioKap Restructuring Shampoo For Coloured Hair 200ml

0
    Original price £14.49 each £72.45 per 1l

Woobamboo - Adult Soft - Zero Waste - toothbrush

0
    Original price £4.69 each £4.69 each

Emani Professional Nylon Tip Brushes - Duo Foundation

0
    Discounted price £18.00 each   Original price was £32.00 £32.00 £18.00 each

Emani Halo Vegan Collagen Serum

0
    Original price £38.00 each £1085.71 per 1l

BodyVerde Miracle Skin Renew Serum 14.8ml

0
    Original price £16.99 each £1147.97 per 1l

BASS - Green Brush Semi "S" Style

0
    Original price £22.99 each £22.99 each

The Friendly Patch Co. Rise and Shine daily vitality 8 Pack

0
    Original price £14.99 each £1.87 each

Emani Hydrawear Plus Liquid Foundation Light Medium 35ml

0
    Original price £38.00 each £1266.67 per 1l

Qsilica Hair Growth 90 Tablets

0
    Original price £49.95 each 55.50p per 1tb

Crazy Rumors - Pumpkin Spice (limited edition) - lip balm 4.5g

0
    Original price £4.99 each £1247.50 per 1kg

BASS - Green Brush Large Oval

0
    Original price £15.39 each £15.39 each

BASS - Fusion Brush - Striped Bamboo

0
    Original price £29.99 each £29.99 each

Crazy Rumors - Ruby Red Grapefruit - lip balm 4.5g

0
    Original price £4.99 each £1247.50 per 1kg

BioKap Natural Black 1.0 Rapid Hair Dye 135 ml

0
    Original price £14.49 each £107.33 per 1l

Emani Healthy Lash Mascara 10ml

0
    Original price £28.00 each £3500.00 per 1l

Woobamboo - Kid's Brush

0
    Original price £4.69 each £4.69 each

Crazy Rumors - Au Naturale Flavor Free Lip Balm 4.5g

0
    Original price £4.99 each £4.99 each