Lav-Kids

Lav-Kids , Gentle Skincare for Kids & Teens

About Lav-Kids

Lav-Kids is a gentle skin care, made in Spain — perfect for toddlers, tweens & teens. No nasties, just happy, healthy skin.

Registered company name: OMG Marketing LTD Legal type: Business Registration number: 06832790 VAT no: 975294474 Address:Unit 3, Propeller Way London Greater London NW4 4BW United Kingdom

Delivery Information

We offer Standard delivery for UK Mainland customers.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Lav-Kids Gentle Care Shampoo 215ml

0
    Original price £13.00 each £46.43 per 1l

Lav Kids Teen Clay Duo

0
    Original price £29.00 each £29.00 each

Lav Kids Teen Face Trio

0
    Original price £34.00 each £34.00 each

Lav-Kids Moisturising Lip Butter 4.2gr

0
    Original price £5.00 each £1190476.19 per 1kg

Lav-Kids Complete Face Trio

0
    Original price £30.00 each £30.00 each

Lav-Kids Teen Range Face It Cream Moisturiser 50ml

0
    Original price £15.00 each £300.00 per 1l

Lav-Kids Sun Ready Set

0
    Original price £38.00 each £38.00 each

Lav Kids Gentle Bath Sponge

0
    Original price £2.49 each £2.49 each

Lav-Kids Teens Range Lets Clay Face Mask 60ml

0
    Original price £15.00 each £250.00 per 1l

Lav-Kids Foaming Shower Gel 200ml

0
    Original price £12.00 each £60.00 per 1l

Lav-Kids Facial Foaming Cleanser 100ml

0
    Original price £14.50 each £145.00 per 1l

Lav-Kids Teen Range Gel Yeah Cleanser 100ml

0
    Original price £14.00 each £140.00 per 1l

Lav Kids Teen Haircare Duo

0
    Original price £22.00 each £22.00 each

Lav-Kids Moisturising Face Cream 50ml

0
    Original price £17.00 each £340.00 per 1l

Lav-Kids Gentle Haircare Duo

0
    Original price £22.00 each £22.00 each

Lav Kids Teen Cleanse. Mask. Glow

0
    Original price £40.00 each £40.00 each

Lav-Kids Essential Shower Bundle

0
    Original price £50.00 each £50.00 each

Lav-Kids Complete Gentle Care Bundle

0
    Original price £99.00 each £99.00 each

Lav-Kids Daily Face Routine

0
    Original price £42.00 each £42.00 each

Lav-Kids Gentle Care Conditioner 200ml

0
    Original price £13.00 each £65.00 per 1l