Glam Touch

Glam Touch , Your K-Beauty Destination

About Glam Touch

The UK's Biggest K-Beauty Destination

Registered company name: Asian Beauty Express LTD Legal type: Business Registration number: 12378289 VAT no: 340695985 Address:Unit 10 The Brunswick Centre London WC1N 1AE United Kingdom

Delivery Information

Orders placed before 4 pm / 16:00 will be dispatched on the same day. Any orders placed after 4:01 pm / 16:01 will be dispatched the next working day. Orders placed between Friday evening and Saturday and Sunday are being packed during the weekend; however, they will be collected by Royal Mail on Monday. Orders placed on bank holidays will be dispatched on the next working day. We will supply free samples with every order. Depending on shipping selection, all orders are delivered through either Express Royal Mail Tracked 24® or Standard Royal Mail Tracked 48® Delivery stated is an estimate by Royal Mail, we do not hold any responsibility once dispatched.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

MediPeel 10 Sleeping Cream

0
    Discounted price £31.99 each   Original price was £35.99 £35.99 £457.00 per 1l

ROUND LAB Mugwort Calming Cream 80ml

0
    Discounted price £18.66 each   Original price was £21.95 £21.95 £233.25 per 1l

Some By Mi Retinol Intensive Mask 22g

0
    Original price £3.94 each £179.09 per 1kg

House of Dohwa Rice Bran Skin Toner 500ml

0
    Original price £19.99 each £39.98 per 1l

Dr. Althea Aqua Marine Jelly Mist 100ml

0
    Original price £16.80 each £168.00 per 1l

SKIN1004 Zombie Beauty By Skin1004 Witch Pack 16ea

0
    Original price £18.50 each £1156.25 per 1kg

Parnell Cicamanu Serum Cushion 27N Rich Ratan 15g

0
    Original price £13.99 each £932.67 per 1kg

MediPeel Young Cica PDRN Trouble Soothing Ampoule 50ml

0
    Original price £19.99 each £399.80 per 1l

VT COSMETICS Reedle Shot Synergy Cleansing Gel

0
    Original price £27.99 each £186.60 per 1l

Banobagi Vita Genic Jelly Mask Hydrating

0
    Original price £4.00 each £133.33 per 1kg

ROUND LAB 1025 Dokdo Toner 200ml

0
    Discounted price £13.56 each   Original price was £16.95 £16.95 £67.80 per 1l

K-Secret SEOUL 1988 Cleansing Oil : Pine Cica 1% + Probiotics 200ml

0
    Original price £18.99 each £94.95 per 1l

TFIT Cover Up Pro Concealer #04 Dark

0
    Original price £7.50 each £500.00 per 1kg

Menokin 30 Seconds Glow & Clear Gel Sunscreen - Tone Up 50ml

0
    Original price £21.99 each £439.80 per 1l

Medicube Age-R Booster Pro Device

0
    Original price £200.00 each £200.00 each

Medicube Hypochlorous Acid Daily Facial Spray 125ml

0
    Original price £21.99 each £175.92 per 1l

Some By Mi AHA.BHA.PHA 30 Days Miracle Cream 60ml

0
    Original price £19.14 each £319.00 per 1l

Banobagi PDRN Skin Booster Firming 1000 Eye Cream 20ml

0
    Original price £9.99 each £499.50 per 1l

DGEL By Muse Tint Jelly Gel Polish BT1 10ML

0
    Original price £14.99 each £1499.00 per 1l

MediPeel Young Cica PDRN Trouble Soothing Cream 80ml

0
    Original price £19.99 each £249.88 per 1l