Gifts Direct 2 U

Gifts Direct 2 U , Online specialist shipping only top quality brands

About Gifts Direct 2 U

Gifts Direct 2 U – Family-run since 2007 💖 At Gifts Direct 2 U, we specialise in beautiful gifts and beauty essentials that make every occasion special. As a family-run UK business since 2007, we’re proud to offer quality products, personal service, and fast, reliable delivery. Discover our range of pamper sets, bath and body treats, skincare gifts, and relaxation essentials — perfect for birthdays, thank-yous, or self-care days. Gifts Direct 2 U – where beauty meets thoughtful gifting. Our gifts, and we have over 15,000 of them are all available for immediate shipping. We have a vast range of suppliers to suit everyones product taste and budget. We look forward to supplying your next purchase!

Registered company name: Gifts Direct 2 U Ltd Legal type: Business Registration number: 06104951 VAT no: GB931282439 Address:Units 1 & 2 Welborne Business Park Wickham Road Wickham Hampshire PO17 5BT United Kingdom

Delivery Information

We ship all order via Royal Mail on a fully tracked service. Orders placed before 4pm will be shipped the same day. You can track orders using the following link followed by your tracking number https://www.royalmail.com/track-your-item#/tracking-results/

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Regency Fragrances Luxury Women's Perfume 50ml - Purity

0
    Original price £16.49 each £329.80 per 1l

Regency Fragrances Luxury Women's Perfume 50ml - Amber Candy

0
    Original price £16.49 each £329.80 per 1l

Masque Bar Micro Point Eye & Smile Patch​

0
    Original price £11.49 each £5.74 each

Ziggle Cotton Muslin Square - Pink Bunnies

0
    Original price £13.49 each £13.49 each

Scottish Fine Soaps Winterwood Hand Cream

0
    Original price £6.50 each £216.67 per 1l

Baylis & Harding The Edit Body & Hair Mist 250ml Neroli Sands

0
    Original price £11.40 each £45.60 per 1l

Baylis & Harding The Edit Body Lotion 236ml Vanilla Seduction

0
    Original price £8.60 each £36.44 per 1l

Little Book of Earrings - Grey Bonded Leather

0
    Original price £42.23 each £42.23 each

Ziggle Baby Cotton Muslin Swaddle Wrap - Dinosaur

0
    Original price £17.49 each £17.49 each

Ziggle Baby Top Bow Turban Headband

0
    Original price £9.49 each £9.49 each

Yes Studio The Zest Life Cooling Gel Eye Pads

0
    Original price £9.99 each £5.00 each

Ocean Freedom Daily UV Defence Moisturiser SPF 30+ Sun Cream

0
    Original price £20.99 each £419.80 per 1l

Danielle Creations Simply Slouch Travel Pill Box

0
    Original price £12.49 each £12.49 each

Danielle Creations 8 Large Self Grip Velcro Rollers

0
    Original price £15.49 each £15.49 each

Scottish Fine Soaps Sea Kelp Foot Care Gift Set

0
    Original price £20.99 each £20.99 each

Eco Bath Derma Epsom Salt Bath Soak 1kg

0
    Original price £11.99 each £11.99 per 1kg

Danielle Creations Exfoliate & Peel Foot Masks

0
    Original price £9.49 each £9.49 each