Doll Smash Cosmetics

Doll Smash Cosmetics , Make up brand praised by make up artists.

About Doll Smash Cosmetics

Doll Smash is a female owned and operated company with a desire to promote diversity and inclusivity within the cosmetics industry. Our products are carefully created and selected for their ingredients and hypoallergenic properties to ensure compatibility with a wide range of skin tones and types. Including our vegan-friendly luxe brush collection which has been praised by many MUAs in the industry.

Registered company name: Doll Smash Cosmetics Legal type: Business Registration number: 12573684 VAT no: 352764780 Address:Unit 4I & 4J Marston Moor Business Park YO26 7AF Tockwith YO26 7AF United Kingdom

Delivery Information

Please note: During exceptional circumstances (e.g., courier delays, peak periods), delivery times may vary. Orders ship to one address per order; delivery charges apply per order. Order Processing & Tracking Orders placed Mon–Fri (excl. Bank Holidays) are processed the same or next working day. Standard delivery windows are approximate. Delivery in the United Kingdom Standard (1–3 working days) £4.50 or FREE on orders £30+ Delivered Mon–Fri Next Day £6.50 or FREE on orders £100+ Order by 2pm Mon–Fri for next-day dispatch Orders placed after 2pm Mon–Thu dispatch the next day Orders placed after 2pm Fri–Sun deliver Tuesday

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Doll Smash Stay Fierce Foundation Stick Light Ivory 10g

0
    Original price £32.00 each £3200.00 per 1kg

Doll Smash Heavenly Shadow Brush

0
    Original price £16.00 each £16.00 each

Doll Smash Sculpted Brow Pomade Taupe 4g

0
    Original price £25.00 each £6250.00 per 1kg

Doll Smash False Lashes Wild Night

0
    Original price £13.00 each £13.00 each

Doll Smash Finishing Powder Brush

0
    Original price £25.00 each £25.00 each

Doll Smash Stay Fierce Foundation Stick Espresso 10g

0
    Original price £32.00 each £3200.00 per 1kg

Doll Smash Shaped Beauty Sponge

0
    Original price £11.00 each £11.00 each

Doll Smash False Lashes Double Dare

0
    Original price £13.00 each £13.00 each

Doll Smash Devotion Blush Stick Peachy 9g

0
    Original price £28.00 each £3111.11 per 1kg

Doll Smash Precision Eyeshadow Brush

0
    Original price £16.00 each £16.00 each

Doll Smash False Lashes Honey Moon

0
    Original price £13.00 each £13.00 each

Doll Smash Superstar Mascara Sable Travel Size 6g

0
    Original price £21.00 each £3500.00 per 1kg

Doll Smash Tamed Brow Brush

0
    Original price £14.00 each £14.00 each

Doll Smash Intensity Shadow Brush

0
    Original price £16.00 each £16.00 each

Doll Smash Stay Fierce Foundation Stick Fair Porcelain 10g

0
    Original price £32.00 each £3200.00 per 1kg

Doll Smash Supreme Crème Liner Midnight 2.8g

0
    Original price £23.00 each £8214.29 per 1kg

Doll Smash Glass Lip Oil Tangerine

0
    Original price £18.00 each £5294.12 per 1kg

Doll Smash Everlasting Eyeliner Mocha 0.6g

0
    Original price £21.00 each £35000.00 per 1kg

Doll Smash Stay Fierce Foundation Stick Honey 10g

0
    Original price £32.00 each £3200.00 per 1kg

Doll Smash Filtered Beauty Sponge

0
    Original price £11.00 each £11.00 each