Bee and You From the Fascinating Anatolialand

Bee and You From the Fascinating Anatolialand , Natural Propolis, Royal Jelly & Honey Products

About Bee and You From the Fascinating Anatolialand

BEE&YOU – Science-Driven Wellness & Skincare At BEE&YOU, we harness the extraordinary power of bee super-ingredients—propolis, royal jelly, bee venom, and raw honey—combined with clinically studied herbal actives. Founded by Biologist Dr. Aslı Elif Tanugur Samancı, and supported by an expert R&D team with over 50 years of bee science expertise, we bring to market premium skincare and functional food supplements that are rooted in science, innovation, and sustainability. Production facility is cGMP-certified, FDA-inspected, SEDEX-certified, and powered by our patented propolis extraction technology—proven to deliver up to 5x higher effectiveness than conventional alternatives.

Registered company name: BEEANDYOU LIMITED Legal type: Business Registration number: 14462469 VAT no: 480318204 Address:Snf136, York House, 18 York Road Maidenhead SL6 1SF United Kingdom

Delivery Information

We offer Standard Delivery for UK Customers.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, the Online Help Team, or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller, and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Bee&You Propolis Throat Spray with Ginger 30ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £566.33 per 1l

Bee&You Propolis 10% Water Soluble Extract 30ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £19.99 each £666.33 per 1l

Bee&You Kids Chewable Propolis Tablets

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £19.99 each 33.32p per 1tb

Bee&You Nourishing Foot Cream 50ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £12.99 each £259.80 per 1l

Bee&You Nourishing Hand Cream 50ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £12.99 each £259.80 per 1l

Bee&You Propolis Extract 20% Drops 30ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £19.99 each £666.33 per 1l

Bee&You Propolis Extract 50% With Raw Honey 30ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £24.99 each £833.00 per 1l

Bee&You Propolis Immune Night Syrup 150ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £113.27 per 1l

Bee&You Anti-Ageing Eye Contour Serum 15ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £29.99 each £1999.33 per 1l

Bee&You Anti-Ageing Face Cream 50ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £39.99 each £799.80 per 1l

Bee&You Kids Propolis Royal Jelly Raw Honey Mix 190g

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £24.99 each £131.53 per 1kg

Bee&You Propolis Immune Day Syrup 150ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £113.27 per 1l

Bee&You Mineral Sunscreen Kids Cream SPF50+ 80ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £19.99 each £249.88 per 1l

Bee&You Roll-On Deodorant For Men 50ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £14.99 each £299.80 per 1l

Bee&You Elderberry Lip Balm 10ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £9.99 each £999.00 per 1l

Bee&You Natural After Sun Lotion 80ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £212.38 per 1l

Bee&You Vitamin C Propolis Face Serum 30ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £24.99 each £833.00 per 1l

Bee&You Mineral Sunscreen Face Cream SPF50+ 40ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £424.75 per 1l

Bee&You S.O.S Intensive Repair Cream 15ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £19.99 each £1332.67 per 1l

Bee&You Nourishing Body Cream 100ml

0
Save 25% Offer for Bee&You – Discount Applied in Basket
Learn More
    Original price £16.99 each £169.90 per 1l