Mini Setting Mist Matte 60ml

    Original price £4.00 each £66.67 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 60ML (£4.00)
1EA £7.00 £7.00 each
60ML £4.00 £66.67 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
1/3

Mini Setting Mist Matte 60ml

    Original price £4.00 each £66.67 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 60ML (£4.00)
1EA £7.00 £7.00 each
60ML £4.00 £66.67 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product code: 831316

EAN: 0000008313164

Our customers say

AI Summary

Customers find this affordable mattifying spray offers long-lasting hold and a lightweight, matte finish that keeps makeup in place for many users. However, product reliability varies due to inconsistent nozzle performance, occasional leakage or spluttering, and some reports of makeup smudging. A minority of users also report an unpleasant odour. Fulfilment and packaging issues (missing items, difficult-to-remove caps, leaking) affect the overall experience, though some customers reported positive click-and-collect interactions.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting hold
  • genai.genai.review.summary.pro Matte finish
  • genai.genai.review.summary.pro Lightweight formula
  • genai.genai.review.summary.con Uneven spray nozzle
  • genai.genai.review.summary.con Runs or causes makeup to smudge for some users
  • genai.genai.review.summary.con Unpleasant odour reported