Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

Organic

Sun protection factor

Vegan

On promotion

Review rating

Paraben free

Oil free

Allergen free

Natural

Highlighter

Highlighter

Are you searching for the perfect highlighter so you can shine brighter than anyone else? Were you born to sparkle and love to shimmer in the light? Our huge range of sought-after highlighters and illuminators are perfect for your makeup bag. If you’re looking for a soft glow, dewy complexion or a reflective gloss shine, we have highlighter palettes, powders and strobing sticks to highlight those cheeks, brows, nose, cupids bow and body with body highlighters. Simply sweep your chosen highlighter makeup over an area of the face or body that catches the light for an instant glimmer.

212 products found
Items per page 60

Revolution Reloaded Highlighter Just My Type

0
FREE Revolution Powder Pops Instant Blur Setting Powder Translucent When You Spend £10 on selected Revolution Beauty
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £3.99 £3.99 £460.00 per 1kg

Revolution Reloaded Highlighter Dare To Divulge

0
FREE Revolution Powder Pops Instant Blur Setting Powder Translucent When You Spend £10 on selected Revolution Beauty
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £3.99 £3.99 £460.00 per 1kg

Rimmel Better Than Filters 002 Fair Light 30Ml

+5
1823
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £12.99 each £433.00 per 1l

NYX Professional Makeup Buttermelt Highlighter Bright Butta

+3
63
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £9.99 each £1998.00 per 1kg

NYX Professional Makeup Buttermelt Highlighter U Butta Werk

+3
63
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £9.99 each £1998.00 per 1kg

L'Oréal Paris Lumi Le Sticks 610 Glass Pearl Eclat

107
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Cosmetics
Learn More
    Original price £11.99 each £1712.86 per 1kg

NYX Professional Makeup Buttermelt Highlighter Butta Bronze

+3
63
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £9.99 each £1998.00 per 1kg

NYX Professional Makeup Buttermelt Highlighter Glaze Butta

+3
63
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £9.99 each £1998.00 per 1kg

Studio London Dew Dream Glow Filter Shade 2

+3
60
free studio locked in mist pwp wys £8 on studio cosmetics on selected Studio London Cosmetics
Learn More
    Original price £8.00 each £8.00 each

MCoBeauty Highlight & Glow Beauty Wand - Champagne

1
Save up to £3 on selected MCoBeauty
Learn More
    Discounted price £9.00 each   Original price was £12.00 £12.00 £750.00 per 1l

Mcobeauty Powder Highlighter - Champagne

2
Save up to £3 on selected MCoBeauty
Learn More
    Discounted price £7.00 each   Original price was £9.00 £9.00 £1555.56 per 1kg

MCoBeauty Highlight & Glow Beauty Wand - Blush

1
Save up to £3 on selected MCoBeauty
Learn More
    Discounted price £9.00 each   Original price was £12.00 £12.00 £750.00 per 1l

Rimmel Better Than Filters 004 Light Medium 30Ml

+5
1823
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £12.99 each £433.00 per 1l

Revolution Reloaded Highlighter Bold Bloom

0
FREE Revolution Powder Pops Instant Blur Setting Powder Translucent When You Spend £10 on selected Revolution Beauty
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £3.99 £3.99 £460.00 per 1kg

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 4 Medium

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 2 Fair/Light

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

Studio London Dew Dream Glow Filter Shade 1

+3
60
free studio locked in mist pwp wys £8 on studio cosmetics on selected Studio London Cosmetics
Learn More
    Original price £8.00 each £8.00 each

L'Oréal Paris Lumi Le Sticks 620 Glassy Pink Ballet

107
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Cosmetics
Learn More
    Original price £11.99 each £1712.86 per 1kg

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 3 Light/Medium

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

Studio London Dew Dream Glow Filter Shade 3

+3
60
free studio locked in mist pwp wys £8 on studio cosmetics on selected Studio London Cosmetics
Learn More
    Original price £8.00 each £8.00 each

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 1 Fair

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

W7 Dewy Glow Drops 30Ml

7
FREE W7 Mystery Bag When You Spend £10 on selected W7
Learn More
Online Only! Save 20%! on selected W7
Learn More
    Discounted price £3.20 each   Original price was £4.00 £4.00 £106.67 per 1l

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 3.5 Medium

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

W7 Reflectful Highlighter - Pink Spring

3
FREE W7 Mystery Bag When You Spend £10 on selected W7
Learn More
Online Only! Save 20%! on selected W7
Learn More
    Discounted price £2.40 each   Original price was £3.00 £3.00 £342.86 per 1kg

e.l.f. Halo Glow Highlight Beauty Wand Champagne Campaign

7396
    Original price £10.00 each £1000.00 per 1l

Revolution Reloaded Highlighter Make An Impact

0
FREE Revolution Powder Pops Instant Blur Setting Powder Translucent When You Spend £10 on selected Revolution Beauty
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £3.99 £3.99 £460.00 per 1kg

Studio London Dew Dream Glow Filter Shade 4

+3
60
free studio locked in mist pwp wys £8 on studio cosmetics on selected Studio London Cosmetics
Learn More
    Original price £8.00 each £8.00 each

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 5 Medium/Tan

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

Rimmel Better Than Filters 003 Light 30Ml

+5
1823
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £12.99 each £433.00 per 1l

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 0 Fair

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

MUA Shimmer Highlighter- Oyster Silk

3
    Original price £3.50 each £437.50 per 1kg

NYX Professional Makeup Wonder Stick Dual - Universal Light

339
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £11.00 each £1571.43 per 1kg

Studio London Dew Dream Bouncy Highlighter Topper White

0
free studio locked in mist pwp wys £8 on studio cosmetics on selected Studio London Cosmetics
Learn More
    Original price £5.00 each £1000.00 per 1kg

NYX Professional Makeup Buttermelt Highlighter Butta Gold

+3
63
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £9.99 each £1998.00 per 1kg

e.l.f. Halo Glow Liquid Filter Highlighter 0.5 Fair

+6
9267
    Original price £16.00 each £507.94 per 1l

E.L.F. Halo Glow Silky Powder Highlighter Soft Pearl Era

305
    Original price £9.00 each £2000.00 per 1kg

E.L.F. Halo Glow Silky Powder Highlighter Prosecco Poppin'

305
    Original price £9.00 each £2000.00 per 1kg

MCoBeauty Highlight & Glow Beauty Wand -Pink

1
Save up to £3 on selected MCoBeauty
Learn More
    Discounted price £9.00 each   Original price was £12.00 £12.00 £750.00 per 1l

W7 Afterglow Blush & Highlight 5g

0
FREE W7 Mystery Bag When You Spend £10 on selected W7
Learn More
Online Only! Save 20%! on selected W7
Learn More
    Discounted price £4.00 each   Original price was £5.00 £5.00 £800.00 per 1kg

Trouble Maker Plot Twist Cream Highlight Clear

1
    Original price £4.00 each £1600.00 per 1kg

MUA Shimmer Highlight Powder Pink

4
    Original price £3.50 each £437.50 per 1kg