narciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30ml

    Original price £66.00 each £2200.00 per 1l
Size: 30ML (£66.00)
30ML £66.00 £2200.00 per 1l
50ML £10.00 £200.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
narciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30mlnarciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30ml

narciso rodriguez NARCISO Cristal Eau de Parfum 30ml

    Original price £66.00 each £2200.00 per 1l
Size: 30ML (£66.00)
30ML £66.00 £2200.00 per 1l
50ML £10.00 £200.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

A supremely addictive scent, for her PURE MUSC eau de parfum teases the senses and envelops the body. It is a provocative play on purity. Worn alone, for her PURE MUSC eau de parfum is pure addiction.

The Fragrance
Narciso Rodriguez’S Signature Musc Is Reinterpreted And Refined With A Disarming Purity And A Rich Depth. With For Her Pure Musc, The Sublime Heart Of Musc Is Enhanced With A White Floral Bouquet. Cashmeran Added To The Base Lends Warmth To The Perfume. Witness A Fragrance That Maintains A Sophisticated Delicateness Amidst All Of Its Strength.

The Bottle
The Black And White Bottle Echoes The Exquisite Artistry And Beauty Of The Fragrance Within. The Frosted White Lacquer Against A Strong Black Cap Continues Its Story Of Strength Mixed With Softness.

Flammable
BEAUTE PRESTIGE INTERNATIONAL
56/A, RUE DU FAUBOURG SAINTHONORE
75008 PARIS
EMAIL: https://corp.shiseido.com/en/scp/inquiry/mail/form.php

ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, CINNAMYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, LIMONENE, ISOEUGENOL, BHT, BENZYL BENZOATE, FARNESOL

Product code: 820937

EAN: 3423222055608

1. Warmth intensifies fragrance. Apply it to your body’s warmest points, such as the creases of your elbows and wrists, and clothing for more strength and longevity.
2. Avoid rubbing or dabbing after application, as this can break down the fragrance.
3. For wrist application, apply the fragrance after hand washing which can rinse off the scent.

The Fragrance Ritual
- Combine for her PURE MUSC with for her eau de parfum. Live an addiction of musc and peach to feel seductive.
- Combine for her PURE MUSC with for her eau de toilette. Live an addiction of musk and white flowers to feel sophisticated.
- Combine for her PURE MUSC with for her fleur musc. Live an addiction of musk and spicy rose to feel daring.

Our customers say

AI Summary

Light, feminine eau de parfum with prominent floral and musky notes; praised for being elegant, fresh and frequently complimented. Users report good longevity and a refined rose-musk profile suitable for day or evening wear, though some find it can be overpowering if overapplied or give an older/mature vibe for certain wearers.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting fragrance
  • genai.genai.review.summary.pro Fresh floral character
  • genai.genai.review.summary.pro Balanced musk undertone
  • genai.genai.review.summary.con Overpowering on heavy application
  • genai.genai.review.summary.con Can smell older/mature