Valentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50ml

-25%
    Discounted price £56.25 each   Original price was £75.00 £75.00 £1125.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£56.25)
50ML £56.25 £1125.00 per 1l Save £18.75
100ML £73.50 £735.00 per 1l Save £24.50
We're sorry but this product is no longer available online
Valentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50mlValentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50ml

Valentino Born in Roma Green Stravaganza EDT Uomo 50ml

-25%
    Discounted price £56.25 each   Original price was £75.00 £75.00 £1125.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£56.25)
50ML £56.25 £1125.00 per 1l Save £18.75
100ML £73.50 £735.00 per 1l Save £24.50
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

A fougère ambery fragrance, teasing your natural extravagance with a bright bergamot heart, vetiver essence, and an addictive coffee accord.

Product code: 840323

EAN: 3614274024784

Our customers say

AI Summary

Overall positive feedback for a fresh, green-forward aftershave that opens with bright citrus, features a distinctive coffee note, and settles into a woody amber base. Many users praised its versatility and longevity, but some reported inconsistent staying power across different skins. Sample distribution was common and appreciated, though there were occasional shipping and fulfillment issues and concerns about premium pricing.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh citrus opening
  • genai.genai.review.summary.pro Woody amber base
  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive coffee note
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity