L'Eau d'Issey Pour Homme Intense Eau de Toilette 75ml

-66%
    £247.47 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Star Buy! save on selected Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£18.56)
75ML £18.56 £247.47 per 1l Save £36.44
125ML £22.80 £182.40 per 1l Save £53.20
We're sorry but this product is no longer available online
L'Eau d'Issey Pour Homme Intense Eau de Toilette 75ml

L'Eau d'Issey Pour Homme Intense Eau de Toilette 75ml

-66%
    £247.47 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Star Buy! save on selected Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£18.56)
75ML £18.56 £247.47 per 1l Save £36.44
125ML £22.80 £182.40 per 1l Save £53.20
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

A luminous, warm and noble Eau de Toilette.
An enveloping, intensely masculine scent.
When the intense freshness of Bergamot meets Black Incense.

Flammable
BEAUTE PRESTIGE INTERNATIONAL
56/A, RUE DU FAUBOURG SAINTHONORE
75008 PARIS
https://corp.shiseido.com/en/scp/inquiry/mail/form.php

Product code: 500201

EAN: 3423470486025

Our customers say

AI Summary

Well-liked men's eau de toilette praised for its lasting, spicy-fresh scent, sophisticated profile and excellent value—frequently bought on offer and recommended for gifts and everyday wear.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting scent
  • genai.genai.review.summary.pro Spicy fresh aroma
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity
  • genai.genai.review.summary.con Excessive spray output