Lacoste L.12.12 Blanc Eau de Toilette

    Original price £51.00 each £510.00 per 1l
Size: 100ML (£51.00)
50ML £15.00 £300.00 per 1l
100ML £51.00 £510.00 per 1l
175ML £7.50 £42.86 per 1l Save £22.50
We're sorry but this product is no longer available online
Lacoste L.12.12 Blanc Eau de ToiletteLacoste L.12.12 Blanc Eau de ToiletteLacoste L.12.12 Blanc Eau de ToiletteLacoste L.12.12 Blanc Eau de ToiletteLacoste L.12.12 Blanc Eau de ToiletteLacoste L.12.12 Blanc Eau de Toilette

Lacoste L.12.12 Blanc Eau de Toilette

    Original price £51.00 each £510.00 per 1l
Size: 100ML (£51.00)
50ML £15.00 £300.00 per 1l
100ML £51.00 £510.00 per 1l
175ML £7.50 £42.86 per 1l Save £22.50
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

L.12.12 Blanc Eau de Toilette, inspired by the iconic Lacoste polo shirt, reveals a modern masculinity in a woody aromatic scent. Juicy grapefruit and spicy cardamom mix with vetiver and soft suede, culminating in a sense of elegance and comfort.

Flammable

Top Notes: Grapefruit & Cardamom, Heart Notes:Tuberose & Ylang-Ylang, Base Notes: Vetiver & Suede

Product code: 254026

EAN: 3386460149082

Hold the fragrance 5 inches away and spray your skin, focusing on pulse points (neck and wrists). Alternatively, spray generously in front of you and walk through for a full coverage. Don’t rub the fragrance in, as it will affect the trail.

Our customers say

AI Summary

Overall customers praise this fresh, citrus-led aftershave for its clean scent, longevity and strong value—especially the large 175ml bottle. Many buyers recommend it as a gift and appreciate performance for price, though a minority raise concerns about authenticity and initial sillage.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh citrus scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting performance
  • genai.genai.review.summary.pro Great value for price
  • genai.genai.review.summary.con Concerns about counterfeit or non-authentic products
  • genai.genai.review.summary.con Some users experience weak initial sillage