Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette 125ml

    £540.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£67.50)
40ML £37.80 £945.00 per 1l
75ML £49.95 £666.00 per 1l
125ML £67.50 £540.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/7

Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette 125ml

    £540.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£67.50)
40ML £37.80 £945.00 per 1l
75ML £49.95 £666.00 per 1l
125ML £67.50 £540.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

The pleasure of smelling good differently.

An Eau de Toilette that flouts convention and plays it two ways: between tradition and audacity, freshness and softness, strength and sensuality.

Scent

Fresh

Silhouette of a man's body

Oriental Fougere, Mint, Lavender, Vanilla

Product code: 400218

EAN: 8435415012669

Our customers say

AI Summary

Well-loved masculine fougère with a fresh mint opening, clean lavender heart, creamy vanilla dry-down, reliable projection, good longevity for many users, and strong value; iconic torso bottle is admired for display and daily wear. Some users find the scent dated or occasionally overly sweet, and longevity can vary.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh mint opening
  • genai.genai.review.summary.pro Clean lavender heart
  • genai.genai.review.summary.pro Creamy vanilla dry-down
  • genai.genai.review.summary.con Variable longevity
  • genai.genai.review.summary.con Occasional overly sweet impression
  • genai.genai.review.summary.con Some find scent dated