Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Eau de Toilette 40ml

-66%
    £481.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£19.24)
40ML £19.24 £481.00 per 1l Save £37.76
75ML £33.30 £444.00 per 1l Save £40.70
125ML £7.50 £60.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/7

Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Eau de Toilette 40ml

-66%
    £481.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£19.24)
40ML £19.24 £481.00 per 1l Save £37.76
75ML £33.30 £444.00 per 1l Save £40.70
125ML £7.50 £60.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

A fresh, vibrant and elegant Eau de Toilette.

A timeless fragrance with a very masculine signature.

When the vibrating freshness of Yuzu meets Sandalwood.

Rectangle

Flammable
BEAUTE PRESTIGE INTERNATIONAL
56/A, RUE DU FAUBOURG SAINTHONORE
75008 PARIS
https://corp.shiseido.com/en/scp/inquiry/mail/form.php

Woody Spicy Citrus, Yuzu, Cinnamon, Nutmeg, Santal Wood

Product code: 602375

EAN: 3423470485547

Our customers say

AI Summary

Popular men's aftershave praised for its pleasant, long‑lasting scent and good value; most buyers call it a go‑to fragrance that attracts compliments, though a minority report weak longevity in a specific purchase.

  • genai.genai.review.summary.pro Pleasant scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting fragrance
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.con Weak longevity