HUGO Just Different For Him Eau de Toilette 75ml

-25%
    £610.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£45.75)
75ML £45.75 £610.00 per 1l Save £15.25
200ML £10.00 £50.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/4

HUGO Just Different For Him Eau de Toilette 75ml

-25%
    £610.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£45.75)
75ML £45.75 £610.00 per 1l Save £15.25
200ML £10.00 £50.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

HUGO Menswear presents sharp cuts and clean designs that stand outside of the status quo. The HUGO man’s only rule when it comes to style: being his authentic self and nothing else.

Fragrance Notes
Top Notes - Ice Cold Mint
Heart Notes - Basil and Freesia
Base Notes – Cashmeran

The Collection
Discover the full range of HUGO fragrances for men: MAN, ICED and REVERSED.
- HUGO MAN. Delivering an energising hit of crisp green apple, vibrant herbal aromas and the smoky, earthy scents of a wild forest, it captures the liberated HUGO attitude in a sleek, modern flask.
- HUGO ICED. Discover a blast of icy freshness with HUGO Iced. Revitalising mint, wild tea and masculine vetiver deliver ultimate freshness for the modern urban man. In its sleek chrome flask, HUGO Iced is fresh as ice, strong as steel.
- HUGO REVERSED. A fragrance with a fresh twist: an urban cocktail of energising citrus, aromatic rosemary and cool, contrasting vetiver. See what happens when you change your perspective.


Top Note: Green apple, grapefruit and basil

Heart Note: Sage and jasmine

Base Note: Fire balsam, cedarwood and patchouli

They are true originals, believing that rules are made to be challenged and personal potential should be explored to the max.

Product code: 639850

EAN: 3616304076978

Our customers say

AI Summary

Fresh, minty-men’s EDT valued for its crisp green-apple opening, versatile daily wear and distinctive canteen-style bottle; most users praise affordability and pleasant, modern scent though longevity and projection vary.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh minty top notes
  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive bottle design
  • genai.genai.review.summary.pro Versatile everyday scent
  • genai.genai.review.summary.con Short longevity
  • genai.genai.review.summary.con Weak projection