Giorgio Armani Code Eau De Toilette 75Ml

-25%
    Discounted price £69.75 each   Original price was £93.00 £93.00 £930.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£69.75)
75ML £69.75 £930.00 per 1l Save £23.25
125ML £86.25 £690.00 per 1l Save £28.75
We're sorry but this product is no longer available online
1/5

Giorgio Armani Code Eau De Toilette 75Ml

-25%
    Discounted price £69.75 each   Original price was £93.00 £93.00 £930.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£69.75)
75ML £69.75 £930.00 per 1l Save £23.25
125ML £86.25 £690.00 per 1l Save £28.75
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Giorgio Armani introduces Armani Code EAU DE TOILETTE, an iconic fragrance entering a new era. Discover the timeless olfactory composition encapsulated in a new statement bottle that is both striking in design and crafted to last

Fragrance Family: Citrus Woody Oriental - Top Notes: Citron, Olive Flower - Heart Notes: Star Anise - Base Notes: Guaiac Wood

ALCOHOL, AQUA / WATER, PARFUM / FRAGRANCE, BHT, LINALOOL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL, CITRONELLOL, CITRAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL.

Product code: 828634

EAN: 3614273636568

How To Use - Before use, ensure your skin is hydrated with Armani Code Aftershave Lotion to make your cologne last longer. - Apply Giorgio Armani Code for men fragrance to the inside of your elbows, wrists and behind your ears for a long-lasting aftershave.

Our customers say

AI Summary

Customers generally praise these men's fragrances for fresh, masculine profiles, strong projection, and perceived long-lasting performance, making them versatile for many occasions and offering good value when discounted. However, some reviewers report inconsistent longevity and reformulation differences leading to variability in scent and performance. Sample and fulfilment issues also surfaced.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting longevity
  • genai.genai.review.summary.pro Fresh aquatic notes
  • genai.genai.review.summary.pro Strong projection
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity
  • genai.genai.review.summary.con Reformulation differences
  • genai.genai.review.summary.con Sample quantity issues