Diesel Only the Brave Eau de Toilette 200ml

-20%
    Discounted price £85.60 each   Original price was £107.00 £107.00 £428.00 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£85.60)
50ML £48.00 £960.00 per 1l Save £12.00
125ML £85.00 £680.00 per 1l
200ML £85.60 £428.00 per 1l Save £21.40
We're sorry but this product is no longer available online
Diesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200mlDiesel Only the Brave Eau de Toilette 200ml

Diesel Only the Brave Eau de Toilette 200ml

-20%
    Discounted price £85.60 each   Original price was £107.00 £107.00 £428.00 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£85.60)
50ML £48.00 £960.00 per 1l Save £12.00
125ML £85.00 £680.00 per 1l
200ML £85.60 £428.00 per 1l Save £21.40
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Diesel Only The Brave - More than a name. A manifesto.

The claim of the Diesel community. What it takes to be a man.

Scent

Woody

Product code: 276362

EAN: 3605521806918

Our customers say

AI Summary

Customers generally praise this men's aftershave for a fresh, long‑lasting scent and iconic bottle design, viewing it as excellent value—especially when bought in larger gift bottles during sales. However, experiences vary with some users reporting weaker longevity or projection on certain skin types and a few finding the scent too masculine. Delivery experiences are mixed: many report fast delivery, but there are notable incidents of missing or damaged samples, delivery failures, and variable courier/collect performance. Promotional pricing and stock issues also affect satisfaction.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity for some users
  • genai.genai.review.summary.con Some find scent overly masculine
  • genai.genai.review.summary.con Occasional weak projection on certain skin types