Davidoff Cool Water Man Eau de Toilette 200ml

-55%
    £189.00 per 1l

Offer

Starbuy! Save % on selected Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£37.80)
75ML £25.00 £333.33 per 1l Save £25.00
125ML £37.50 £300.00 per 1l Save £37.50
200ML £37.80 £189.00 per 1l Save £46.20
We're sorry but this product is no longer available online
1/6

Davidoff Cool Water Man Eau de Toilette 200ml

-55%
    £189.00 per 1l

Offer

Starbuy! Save % on selected Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£37.80)
75ML £25.00 £333.33 per 1l Save £25.00
125ML £37.50 £300.00 per 1l Save £37.50
200ML £37.80 £189.00 per 1l Save £46.20
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Davidoff Cool Water Eau de Toilette stands as the fresh aromatic icon of masculine perfumery, instantly recognizable for its clarity, balance and effortless elegance. Built around a vibrant fougere aromatic structure, the Davidoff fragrance delivers an immediate sensation of freshness, both clean and invigorating, softened by a warm and sensual base. The composition creates a perfectly balanced trail, at once fresh, addictive and timeless, designed to be worn effortlessly every day for any occasion. Presented in its Bauhaus-inspired blue bottle crowned with a weighted metallic cap embossed with the Davidoff signature, Cool Water men's Eau de Toilette expresses an enduring wave of freshness.

Please note: packaging may vary, but the iconic scent remains unchanged.

Product code: 330055

EAN: 3616306969759

Our customers say

AI Summary

Reliable, classic aquatic aftershave praised for its fresh, minty-lavender character, versatile daytime wear and strong value; many note “fresh out of the shower” appeal but some find longevity only moderate.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh aquatic scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.pro Versatile daytime wear
  • genai.genai.review.summary.con Moderate longevity