Davidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125ml

-50%
    Discounted price £37.50 each   Original price was £75.00 £75.00 £300.00 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£37.50)
75ML £25.00 £333.33 per 1l Save £25.00
125ML £37.50 £300.00 per 1l Save £37.50
200ML £37.80 £189.00 per 1l Save £46.20
We're sorry but this product is no longer available online
Davidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125mlDavidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125mlDavidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125mlDavidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125mlDavidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125mlDavidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125ml

Davidoff Cool Water Man Eau de Toilette 125ml

-50%
    Discounted price £37.50 each   Original price was £75.00 £75.00 £300.00 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£37.50)
75ML £25.00 £333.33 per 1l Save £25.00
125ML £37.50 £300.00 per 1l Save £37.50
200ML £37.80 £189.00 per 1l Save £46.20
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Davidoff Cool Water Eau de Toilette stands as the fresh aromatic icon of masculine perfumery, instantly recognizable for its clarity, balance and effortless elegance. Built around a vibrant fougere aromatic structure, the Davidoff fragrance delivers an immediate sensation of freshness, both clean and invigorating, softened by a warm and sensual base. The composition creates a perfectly balanced trail, at once fresh, addictive and timeless, designed to be worn effortlessly every day for any occasion. Presented in its Bauhaus-inspired blue bottle crowned with a weighted metallic cap embossed with the Davidoff signature, Cool Water men's Eau de Toilette expresses an enduring wave of freshness.

Please note: packaging may vary, but the iconic scent remains unchanged.


The archetypical blue flacon is a sleek, masculine, architectural bottle that encapsulates the essence of freshness.
The legacy of Davidoff’s unique sense of quality and art de vivre is reflected in all of our fragrances. We’re committed to bringing together the finest ingredients the world offers to invite to explore the intense sensations of life...

Product code: 731443

EAN: 3616306969742

Our customers say

AI Summary

Reliable, classic aquatic aftershave praised for its fresh, minty-lavender character, versatile daytime wear and strong value; many note “fresh out of the shower” appeal but some find longevity only moderate.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh aquatic scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.pro Versatile daytime wear
  • genai.genai.review.summary.con Moderate longevity