BOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200ml

-6%
    Discounted price £125.00 each   Original price was £134.00 £134.00 £625.00 per 1l
new

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£125.00)
50ML £34.00 £680.00 per 1l Save £34.00
100ML £59.93 £599.30 per 1l Save £34.07
200ML £125.00 £625.00 per 1l Save £9.00
We're sorry but this product is no longer available online
BOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200mlBOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200ml

BOSS Bottled Infinite Eau de Parfum 200ml

-6%
    Discounted price £125.00 each   Original price was £134.00 £134.00 £625.00 per 1l
new

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 200ML (£125.00)
50ML £34.00 £680.00 per 1l Save £34.00
100ML £59.93 £599.30 per 1l Save £34.07
200ML £125.00 £625.00 per 1l Save £9.00
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

BOSS BOTTLED Infinite represents the Man of Today's aspiration to reconnect with his inner self. An energising and sensual perfume that combines the freshness of citrus notes and the intensity of aromatic, woody notes.

Scent

Woody

The Man of Today navigates various roles in his life, whether pursuing success or seeking balance and authenticity. BOSS BOTTLED Infinite  represents the Man of Today's aspiration to reconnect with his inner-self. An energising and sensual perfume that combines the freshness of citrus notes and the intensity of aromatic, woody notes.

Aromatic Woody fragrance
TOP NOTES: Apple, Mandarin, Cinnamon
HEART NOTES: Patchouli, Rosemary, Lavender
BASE NOTES: Olive wood, Sandalwood 

Fresh, Intense, Masculine
High scent longevity

Alcohol Denat., PPG-10 Methyl Glucose Ether, Parfum/Fragrance, Aqua/Water/Eau, Linalool, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Limonene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Coumarin, Citral, Citronellol, Geraniol, Cinnamal, Eugenol, BHT, Red 33 (CI 17200), Blue 1 (CI 42090), Yellow 5 (CI 19140).

Product code: 776247

EAN: 3614228220880

Our customers say

AI Summary

A versatile, fresh-woody eau de parfum praised for its clean apple‑cinnamon opening, lavender heart and smooth sandalwood base; generally viewed as good value for everyday wear though views on longevity and projection vary.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh woody scent
  • genai.genai.review.summary.pro Versatile daily wear
  • genai.genai.review.summary.pro Clean apple top notes
  • genai.genai.review.summary.con Weak longevity on some skin types
  • genai.genai.review.summary.con Moderate projection