We're sorry but this product is no longer available online
Lacoste L.12.12 Blanc Pour Lui Eau de Toilette 50ml
    Original price £15.00 each £300.00 per 1l
Size: 50ML (£15.00)
50ML £15.00 £300.00 per 1l
100ML £51.00 £510.00 per 1l
175ML £7.50 £42.86 per 1l Save £22.50
We're sorry but this product is no longer available online
Lacoste L.12.12 Blanc Pour Lui Eau de Toilette 50mlLacoste L.12.12 Blanc Pour Lui Eau de Toilette 50mlLacoste L.12.12 Blanc Pour Lui Eau de Toilette 50ml

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

The spirit and authenticity of the iconic L.12.12 polo shirt in a fragrance.

Scent

Woody

The signature EAU DE LACOSTE Blanc Edition which, like a classic white polo shirt, displays a pure, clean, elegant and eminently wearable simplicity. A unique masculine floral creation which purveys a cleanness and purity but with an underlying woody tenacity. Fresh, wearable, stylish and audacious, the Blanc Edition perfectly captures the spirit and authenticity of the iconic L.12.12 polo shirt.
Woody Floral fragrance.
Top Notes: Grapefruit, Cardamom, Rosemary, Cedar Leaf
Heart Notes: Tuberose Absolute, Olibanum Resinoid, Ylang-Ylang
Base Notes: Vetiver, Suede, Cedarwood, Georgywood

Product code: 463312

EAN: 0737052895956

Our customers say

AI Summary

Overall customers praise this fresh, citrus-led aftershave for its clean scent, longevity and strong value—especially the large 175ml bottle. Many buyers recommend it as a gift and appreciate performance for price, though a minority raise concerns about authenticity and initial sillage.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh citrus scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting performance
  • genai.genai.review.summary.pro Great value for price
  • genai.genai.review.summary.con Concerns about counterfeit or non-authentic products
  • genai.genai.review.summary.con Some users experience weak initial sillage