Superdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500mlSuperdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500mlSuperdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500mlSuperdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500ml

Superdrug Fruity Dragon Fruit and Vanilla 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Step into the shower and unleash the sweet, exotic scent to help feel clean, fresh and pampered for the day ahead.

- With Natural Dragonfruit & Vanilla Extracts.
- With Added Skin Conditioners.
- Ph Balanced.

Do not Swallow. Avoid contact with eyes. If contact occurs, rinse immediately. Keep out of reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycol Distearate, Glycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Laureth-4, Potassium Sorbate,Benzophenone-4, Polyquaternium-7, Hexyl Cinnamal,Linalool, Benzyl Salicylate, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Limonene, Vanillin, Sodium Hydroxide, Hylocereus Undatus Fruit Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Hexylene Glycol, CI 17200.

Product code: 850847

EAN: 0000008508478

Apply to wet skin, massage into a fresh fruity lather and rinse clean

CAP ON Recycle

Our customers say

AI Summary

Customers generally like this affordable, fruity shower gel for its fresh scent, good lather, skin-conditioning feel, and ethical credentials (vegan/cruelty-free). Most reviews highlight value and softness. A smaller group mention issues with weak fragrance or thin consistency, and some report problems with packaging and fulfillment.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh fruity scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering
  • genai.genai.review.summary.pro Skin conditioning
  • genai.genai.review.summary.con Thin consistency
  • genai.genai.review.summary.con Weak fragrance