Superdrug Fruity Caramel Pistachio 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Fruity Caramel Pistachio 500mlSuperdrug Fruity Caramel Pistachio 500mlSuperdrug Fruity Caramel Pistachio 500mlSuperdrug Fruity Caramel Pistachio 500mlSuperdrug Fruity Caramel Pistachio 500mlSuperdrug Fruity Caramel Pistachio 500ml

Superdrug Fruity Caramel Pistachio 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Step into the shower and indulge yourself in this sweet salted caramel pistachio scent to help you feel clean and fresh for the day ahead. A perfect way to awaken your senses.

- With Natural Vanilla Extract.
- With An Added Skin Conditioner.
- Ph Balanced.

Do not Swallow. Avoid contact with eyes. If contact occurs, rinse immediately. Keep out of reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Glycol Distearate, Potassium Sorbate, Laureth-4, Parfum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Hexylene Glycol, CI 19140, CI 16035.

Product code: 846282

EAN: 0000008462824

Apply to wet skin, massage into a smooth, creamy lather and rinse clean.

CAP ON Recycle

Our customers say

AI Summary

Affordable, creamy shower gel praised for its gourmand caramel-vanilla scent, good lather and skin-conditioning feel; many call it a convincing high-street dupe though several users find the fragrance faint or short-lived.

  • genai.genai.review.summary.pro Creamy texture
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering
  • genai.genai.review.summary.pro Moisturising feel
  • genai.genai.review.summary.con Weak fragrance longevity
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent scent strength
  • genai.genai.review.summary.con Occasional watery texture