Superdrug Fruity Candyfloss Supersize 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
50ML £1.25 £25.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Fruity Candyfloss Supersize 500mlSuperdrug Fruity Candyfloss Supersize 500mlSuperdrug Fruity Candyfloss Supersize 500mlSuperdrug Fruity Candyfloss Supersize 500mlSuperdrug Fruity Candyfloss Supersize 500mlSuperdrug Fruity Candyfloss Supersize 500ml

Superdrug Fruity Candyfloss Supersize 500ml

    Original price £3.00 each £6.00 per 1l

Offer

Buy 1 Get 1 Free on selected Superdrug Handwash
Learn More
Size: 500ML (£3.00)
50ML £1.25 £25.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Step into the shower and indulge yourself with our sweet Candyfloss shower gel to help you feel clean and fresh for the day ahead.

- With Natural Strawberry Extract.
- With Added Skin Conditioner.
- Ph Balanced.

Do not Swallow. Avoid contact with eyes. If contact occurs, rinse immediately. Keep out of reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum, Citric Acid, Glycol Distearate, Sodium Benzoate, Laureth-4, Potassium Sorbate, Butyl Methoxydibenzoylmethane,
Tetrasodium Glutamate Diacetate, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Hexylene Glycol, CI 17200, CI 19140.

Product code: 846281

EAN: 0000008462817

Apply to wet skin, massage into a smooth, creamy lather and rinse clean.

CAP ON Recycle

Our customers say

AI Summary

Overall, customers appreciate this affordable candy‑floss scented body wash for its strong sweet fragrance, good lathering, and skin‑softening feel. Many shoppers consider it a close dupe to Snow Fairy, praising its travel‑friendly size and excellent value. However, a subset of users report skin irritation, and some note a watery consistency or weaker scent longevity. Fulfilment issues such as leakage, opened bottles on arrival, and missing items were also reported.

  • genai.genai.review.summary.pro Sweet long‑lasting scent noted by many reviewers
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering performance
  • genai.genai.review.summary.pro Leaves skin feeling soft and smooth
  • genai.genai.review.summary.con Causes skin irritation or allergic reactions for some users
  • genai.genai.review.summary.con A few customers find the consistency watery
  • genai.genai.review.summary.con Some reviewers report weaker scent longevity over time