Superdrug Fruity Candyfloss 50ml

    Original price £1.25 each £25.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 50ML (£1.25)
50ML £1.25 £25.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Fruity Candyfloss 50mlSuperdrug Fruity Candyfloss 50mlSuperdrug Fruity Candyfloss 50mlSuperdrug Fruity Candyfloss 50ml

Superdrug Fruity Candyfloss 50ml

    Original price £1.25 each £25.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 50ML (£1.25)
50ML £1.25 £25.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Step into the shower and indulge yourself with our sweet candy floss shower gel to help you feel clean and fresh for the day ahead.

Avoid contact with eyes. In case of contact, rinse with plenty of clean water, In the unlikely even of irritation, please discontinue use. If necessary, consult your doctor. Keep out of the reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycol Distearate, Disodium EDTA, Cocamide MEA, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Laureth-4, Magnesium Nitrate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Lauric Acid, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Methylchloroisothiazolinone, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, CI 17200, CI 14700, CI 42090.

Product code: 844834

EAN: 0000008448347

Apply to wet hand, massage all over in gentle circular motions to creat a rich lather. Rinse thoroughly after use

bottle & Cap - Recycle

Our customers say

AI Summary

Overall, customers appreciate this affordable candy‑floss scented body wash for its strong sweet fragrance, good lathering, and skin‑softening feel. Many shoppers consider it a close dupe to Snow Fairy, praising its travel‑friendly size and excellent value. However, a subset of users report skin irritation, and some note a watery consistency or weaker scent longevity. Fulfilment issues such as leakage, opened bottles on arrival, and missing items were also reported.

  • genai.genai.review.summary.pro Sweet long‑lasting scent noted by many reviewers
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering performance
  • genai.genai.review.summary.pro Leaves skin feeling soft and smooth
  • genai.genai.review.summary.con Causes skin irritation or allergic reactions for some users
  • genai.genai.review.summary.con A few customers find the consistency watery
  • genai.genai.review.summary.con Some reviewers report weaker scent longevity over time