Radox Mineral Therapy Feel Awake 2-in-1 Shower Gel & Shampoo 60 ml

    Original price £1.75 each £29.17 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 60ML (£1.75)
60ML £1.75 £29.17 per 1l
450ML £1.49 £3.31 per 1l Save £1.50
We're sorry but this product is no longer available online
1/8

Radox Mineral Therapy Feel Awake 2-in-1 Shower Gel & Shampoo 60 ml

    Original price £1.75 each £29.17 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 60ML (£1.75)
60ML £1.75 £29.17 per 1l
450ML £1.49 £3.31 per 1l Save £1.50
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Feel refreshed with RADOX Mineral Therapy Feel Awake 2-in-1 Shower Gel & Shampoo, which cleanses your skin and recharges your batteries with its mood-boosting fragrance.

Product code: 831592

EAN: 8720181755705

Our customers say

AI Summary

Customers generally love the product’s invigorating, long‑lasting scent and good lather from its 2‑in‑1 formula. It’s seen as affordable, gentle on skin for many users, and valued for recyclable packaging and refill options that reduce plastic waste. However, some users report a watery formulation, inconsistent fragrance strength, and occasional drying on certain skin types; packaging issues like difficult dispensing, nozzle/cap stiffness, and lack of a hanging hook were also noted.

  • genai.genai.review.summary.pro Invigorating scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good lather
  • genai.genai.review.summary.pro 2‑in‑1 formula
  • genai.genai.review.summary.con Watery formulation
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent fragrance strength
  • genai.genai.review.summary.con Can feel drying on some skin types