Fruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250ml

-52%
    Discounted price £0.90 each   Original price was £1.90 £1.90 £3.60 per 1l

Offer

1/2 price on selected Fruity
Learn More
starbuy better than 1/2 price on selected Fruity
Learn More
Size: 250ML (£0.90)
100ML £1.50 £15.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Fruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250mlFruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250ml

Fruity Strawberry & Raspberry Shower Gel 250ml

-52%
    Discounted price £0.90 each   Original price was £1.90 £1.90 £3.60 per 1l

Offer

1/2 price on selected Fruity
Learn More
starbuy better than 1/2 price on selected Fruity
Learn More
Size: 250ML (£0.90)
100ML £1.50 £15.00 per 1l
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Give yourself a kick start with a boost of Superdrug Strawberry & Raspberry Shower Gel. Step into the shower and unleash the uplifting fruity aroma to help you feel clean, fresh and energised for the day ahead. A perfect way to awaken your senses.

• With natural Strawberry and Raspberry extracts.
• With added skin conditioners.
• pH balanced

Do not swallow. Avoid contact with eyes. If contact occurs, rinse immediately. Keep out of the reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Citric Acid, Glycol Distearate, Glycerin, Sodium Benzoate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Laureth-4, Potassium Sorbate, Benzophenone-4, Polyquaternium-7, Sodium Hydroxide, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Hexylene Glycol, CI 16035, CI 17200.

Product code: 794405

EAN: 0000007944055

Apply to wet skin, massage into a fresh fruity lather and rinse clean.

WIDELY RECYCLED

Our customers say

AI Summary

Customers appreciate this affordable fruity shower gel mainly for its potent strawberry scent, good foaming performance, and gentle feel on the skin. It is widely seen as a great value purchase, though some users note downsides such as thin consistency and limited scent longevity.

  • genai.genai.review.summary.pro Strong strawberry fragrance
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering
  • genai.genai.review.summary.pro Gentle on skin
  • genai.genai.review.summary.con Thin, runny consistency
  • genai.genai.review.summary.con Short fragrance longevity
  • genai.genai.review.summary.con Occasional greasy/slimy feel